more_horiz
Wiadomości

Jest decyzja ws. dalszej współpracy Nowej Lewicy i Razem

Ostatnia aktualizacja: 02.10.2022 13:15
Rady Krajowe Nowej Lewicy i Razem zdecydowały o kontynuowaniu dalszej współpracy i zwołały pierwszy w historii kongres programowy obu formacji. Odbędzie się on 10 grudnia.
Rady Krajowe Nowej Lewicy i Razem zdecydowały o dalszej współpracy obu formacji
Rady Krajowe Nowej Lewicy i Razem zdecydowały o dalszej współpracy obu formacjiFoto: PAP/Adam Warżawa

W niedzielę w Warszawie obradowały ciała statutowe obu formacji, które w Sejmie tworzą od 2019 roku wspólny klub Lewicy.

W treści przyjętej w niedzielę uchwał Nowej Lewicy i Razem partie podkreślają, że "po wyborach nasz kraj potrzebuje prawdziwych zmian". "Polska może stać się nowoczesnym europejskim państwem dobrobytu – sprawiedliwym społecznie, świeckim, szanującym prawa człowieka. Tych zmian nie wprowadzą jednak z własnej woli konserwatyści i liberałowie. Gwarantem prawdziwych zmian jest tylko silna, podmiotowa, niezależna Lewica" - wskazują.

"Lewicowa lista wywalczyła miejsce dla postępowych poglądów w polskiej polityce"

"Trzy lata temu Lewica wróciła do parlamentu" - przypominają obie formacje. "Dzięki uczciwej współpracy i szacunku dla różnorodności połączyliśmy w Koalicyjnym Klubie Poselskim Lewicy różne pokolenia i środowiska polityczne. Lewicowa lista wywalczyła miejsce dla postępowych poglądów w polskiej polityce. Budowa mieszkań czynszowych, wyższe płace, prawo kobiet do przerywania ciąży, prawdziwy rozdział kościoła od państwa – dziś większość Polaków myśli przychylnie o lewicowych postulatach" - napisano.

Rady Krajowe pozytywnie oceniły dotychczasową współpracę obu formacji w klubie poselskim i postanowiły, by ją kontynuować, a także zwołały na 10 grudnia wspólną konwencję programową Razem i Nowej Lewicy.

Czytaj także:

ms

Zobacz także

Zobacz także