more_horiz
Wiadomości

Dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia w Radzie Nadzorczej PAP

Ostatnia aktualizacja: 11.10.2022 20:14
Paweł Wojciech Kwieciński, dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia, został wybrany nowym członkiem Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej. Wraz z nim do składu Rady Nadzorczej został powołany Tomasz Laskus - poinformował członek Rady Mediów Narodowych Piotr Babinetz.
Paweł Wojciech Kwieciński członkiem Rady Nadzorczej PAP
Paweł Wojciech Kwieciński członkiem Rady Nadzorczej PAPFoto: Shutterstock/Fotokon

"Skład Rady Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej S.A. został uzupełniony o dwie osoby: Pawła Wojciecha Kwiecińskiego (od kilkudziesięciu lat pracownika mediów, pracownika radia) i Tomasza Laskusa (przedstawiciela Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego - nadzoru właścicielskiego)" - przekazał członek RMN Piotr Babinetz.

Dyrektor Biura Programowego Polskiego Radia w Radzie Nadzorczej PAP

Paweł Wojciech Kwieciński jest dyrektorem Biura Programowego Polskiego Radia. Wcześniej m.in. pełnił obowiązki dyrektora radiowej Trójki. W Polskim Radiu zaczął pracować w 1992 roku. W Programie 1 rozgłośni był m.in. szefem "Sygnałów dnia" i zastępcą dyrektora. W latach 2007-2009 był prezesem Radia dla Ciebie, później sekretarzem redakcji "Wiadomości" TVP 1.

Tomasz Laskus pełni funkcję dyrektora Biura Ministra w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W 2018 roku kandydował z ramienia PiS na burmistrza Karczewa, w 2019 roku startował w wyborach parlamentarnych do Sejmu.

Obecnie członkiem trzyosobowej Rady Nadzorczej PAP jest także adwokat Tomasz Giziński.

Czytaj także:

Zmiany w składach RN PAP i KRRiT

Kwieciński i Laskus zastąpią w Radzie Nadzorczej Polskiej Agencji Prasowej Macieja Świrskiego i Agnieszkę Glapiak wybranych we wrześniu przez Sejm do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Świrski od 2017 roku zasiadał w Radzie Nadzorczej PAP jako jej wiceprzewodniczący, a od 2021 roku był jej przewodniczącym. Glapiak pełniła w tym gremium funkcję sekretarza.

W poniedziałek odbyło się pierwsze posiedzenie KRRiT w nowym składzie. Wybrano przewodniczącego Krajowej Rady, którym został Maciej Świrski. Jego zastępcą została Agnieszka Glapiak. 

IAR/PAP/kp/kor

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także