Poczta Polska stawia na szybkość doręczeń. Zapowiada duże inwestycje
Poczta Polska świętuje Dzień Łącznościowca, a jej prezes zapowiada inwestycje, które pozwolą na wyrównaną walkę z konkurencją. Z okazji święta w Otrębusach pod Warszawą odbyła się uroczystość, podczas której nagrodzono wieloletnich pracowników Poczty.
2022-10-19, 16:24
Prezes firmy Krzysztof Falkowski powiedział, że jednym z najważniejszych obszarów inwestycji jest infrastruktura. Zakupiono między innymi nowoczesne maszyny sortujące. Przeznaczono także pieniądze na budowę i wyposażenie nowoczesnych hal logistycznych. Celem tych inwestycji będzie przyspieszenie procesu doręczenia przesyłek.
Inwestycje w automaty i aplikację
Prezes Poczty Polskiej zapowiedział, że na przełomie tego i przyszłego roku powinny się pojawić w kraju pierwsze firmowe automaty paczkowe. Dołączona będzie do nich aplikacja.
Poczta chce także wejść na rynek przesyłek paczkowych. Dołączona do nich aplikacja ma ułatwić zarówno odbieranie, jak i nadawanie takich przesyłek z i do automatów. - Poczta Polska posiada największą, spośród wszystkich firm w kraju, sieć nadawczą i odbiorczą paczek - podkreślił prezes tej instytucji Krzysztof Falkowski.
Święto na pamiątkę połączenia pocztowego z XVI wieku
Z okazji Dnia Łącznościowca wydano także specjalny znaczek. Przedstawia on patrona pocztowców, św. archanioła Gabriela. - Wykorzystaliśmy jedną stronę naszego sztandaru Poczty Polskiej. Grafika wykorzystującą tę część została zaprojektowana przez franciszkanina z Gdańska, o. Tomasza Janka, dr. sztuk pięknych. To dla nas szczególne, że możemy pokazać wszystkim, jakiego mamy patrona i co mamy na naszym sztandarze - mówłł w piątek, podczas katowickiej prezentacji znaczka, wiceprezes Poczty Polskiej Wiesław Włodek.
REKLAMA
Dzień Łącznościowca jest obchodzony na pamiątkę powstania pierwszego połączenia pocztowego w Polsce w 1558 roku. Pierwsze takie połączenie nawiązano między Krakowem a Wenecją.
Początki poczty w Polsce [INFOGRAFIKA]
Czytaj także:
- Memorandum Poczty Polskiej i Poczty Ukraińskiej. Marek Makuch: zwiększamy obecną współpracę
- Nowelizacja Prawa pocztowego. Rozwiązanie kwestii finansowania straty ze świadczenia pocztowych usług powszechnych
IAR/ mbl
REKLAMA