more_horiz
Wiadomości

Samorządowiec ukradł przesyłkę kurierską. To radny i prezes miejskiej spółki związany z opozycją

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2022 12:16
Radny Michał Cz. z dolnośląskiego Jawora usłyszał zarzut kradzieży. Za czyn grozi mu 5 lat pozbawienia wolności, a po skazaniu również utrata mandatu i funkcji. To kolejny polityk opozycji w tym regionie z problemami z prawem.
Skradziona paczka została odnaleziona przez policję po przeszukaniu mieszkania Michała Cz.
Skradziona paczka została odnaleziona przez policję po przeszukaniu mieszkania Michała Cz.Foto: Shutterstock/Elle Aon

Sprawę kradzież przesyłki kurierskiej przez Michała Cz. prowadzi Komenda Powiatowa w Jaworze. Całość wyszła na jaw, gdy poszkodowany mieszkaniec Jawora nie otrzymał zamówionego towaru i postanowił złożyć w firmie kurierskiej reklamację.

Obwiniony przez firmę pracownik firmy kurierskiej, postanowił wszystko zweryfikować na miejscowym monitoringu. Ten nie pozostawił wątpliwości, że przywłaszczenia dokonał prezes miejskiej spółki oraz radny powiatu Michał Cz.

Ujawniono skradzioną przesyłkę

- Pan Michał Cz. przyznał się do zarzucanego czynu - potwierdziła w rozmowie z Gazetą Wrocławską Lidia Tkaczyszyn z Prokuratury Okręgowej w Legnicy, która nadzoruje postępowanie. Jak dodała, Policja przeszukała mieszkanie oskarżonego i ujawniła skradzioną przesyłkę.

Adresat przesyłki wraz z kurierem doręczającym paczki zażądali zwrotu ukradzionego towaru polubownie, ale radny odmówił. Na potrzeby prawdopodobnego procesu, teraz przyjął inną postawę. - Podejrzany wyraził skruchę – komentuje prokurator.

Szef lokalnej WOŚP, komendant w ZHP

Jak informuje Gazeta Wrocławska, skala społecznej szkodliwości i zgorszenia jest bardzo duża. Michał Cz. jest nie tylko radnym i szefem komisji rewizyjnej w powiecie jaworskim, ale bardzo aktywnym komendantem Hufca Harcerskiego ZPH oraz szefem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jaworze.

Co więcej, to nie jedyny wpływowy polityk w regionie, który ma problemy z prawem. Na początku grudnia ujawniono sprawę korupcyjnych zarzutów, które ciążą na burmistrzu Jawora Emilianie Berze. To pod jego auspicjami Michał Cz. startował w wyborach samorządowych.

Jak komentuje Gazeta Wrocławska, "problemy z prawem dwóch bardzo aktywnych samorządowców nie służą regionowi. Z jednej strony, dzięki zaangażowaniu polskiego rządu i osobiście marszałek Elżbiety Witek, w Jaworze decydują się inwestować duże międzynarodowe korporacje, ale całe wrażenie psują problemy prawne ważnych samorządowców".

Zobacz także:

pg,Gazeta Wrocławska

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także