more_horiz
Wiadomości

Atak na biuro poselskie szefa MON. Szydło: Tusk stosuje metodę polaryzacji, może to prowadzić do agresji

Ostatnia aktualizacja: 15.03.2023 08:52
- Hejt ma źródło w nakręcanej w Polsce agresji przeciwko politykom PiS i polityce rządu - mówiła w Polskim Radiu 24 była premier Beata Szydło. Rzecznik PiS Rafał Bochenek poinformował na Twitterze, że nieznani sprawcy obrzucili kamieniami biuro poselskie wicepremiera, szefa MON Mariusza Błaszczaka w Legionowie. 
Nieznani sprawcy obrzucili kamieniami biuro poselskie wicepremiera, szefa MON M.Błaszczaka w Legionowie.
Nieznani sprawcy obrzucili kamieniami biuro poselskie wicepremiera, szefa MON M.Błaszczaka w Legionowie.Foto: TT @RafalBochenek

Do wpisu Bochenek dołączył zdjęcie uszkodzonej szyby biura poselskiego Błaszczaka, w której widoczne są trzy dziury. Na jednym ze zdjęć widać potłuczone szkło na parapecie i leżący obok kamień.

Gość Polskiego Radia 24 podkreśliła, że politycy PiS są atakowani w niewybredny sposób od dłuższego czasu. - Nawet w PE była prowadzona akcja przeciwko europosłom PiS. Zwróciliśmy się o zastosowanie specjalnych środków, aby sprawdzane było to, co dzieje się wokół nas. Hejt ma źródło w nakręcanej w Polsce agresji przeciwko politykom PiS i polityce rządu. Donald Tusk na swoich spotkaniach próbuje stosować metodę polaryzacji. Dało to przyzwolenie do aktów agresji, a wczoraj zniszczone zostało biuro ministra Błaszczaka - mówiła Beata Szydło.

Była premier przypomniała też, że niektóre akcje inicjowali politycy PO. - Protestowali przeciwko reformom, wpisywali się w retorykę KOD. Nawet przed moim biurem w Oświęcimiu palone były świece - tłumaczyła europoseł PiS.

Posłuchaj
18:09 PR24_mp3_20230315070742.mp3 Beata Szydło gościem Stanisława Janeckiego (24 pytania - Rozmowa poranka)

Zgłoszenie ws. ataku na biuro poselskie szefa MON i wicepremiera Mariusza Błaszczaka policja otrzymała w środę po godz. 18.00. Trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie.

Czytaj także:

PR24/jt

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także