Tusk "prosi i grozi" ws. jednej listy opozycji. Hołownia porównuje PO do sekty i przestrzega przed katastrofą
- PO traci, wszyscy tracimy, bo ludzie mają dość tej kłótni, absurdalnego napięcia, chcieliby zobaczyć konkretne propozycje - komentuje coraz bardziej dla opozycji niekorzystne sondaże Szymon Hołownia i winę za to zrzuca na agresywny ton wystąpień Donalda Tuska, który chce zmusić inne partie do startu z jednej listy.
2023-03-29, 11:40
Liderzy opozycyjnych ugrupowań nie mogą dojść do porozumienia w kwestii jesiennych wyborów. Donald Tusk chciałby wspólnej listy wszystkich ugrupowań opozycyjnych, a tym, którzy tego nie chcą lub się wahają, grozi upadkiem.
Jego prośby i ostrzeżenia nie przynoszą jednak skutków. Lewica zapowiedziała, że nie pójdzie w koalicji z PO, a Polska 2050 i PSL przygotowują się do utworzenia własnej wspólnej listy.
Politykę "próśb i gróźb" Tuska skrytykował ostatnio Szymon Hołownia, który mówi, że taka postawa lidera Po spowoduje "katastrofę" opozycji, czyli wygraną PiS.
REKLAMA
- Zaganiajcie nas dalej na jedną listę - mówię tutaj do tych wszystkich świętych oburzonych, do tych wszystkich mediów, które kiedyś były mediami, a dzisiaj są tak naprawdę już parafiami "Kościoła Jednej Listy", do tych wszystkich profesorów, którzy już dawno zostawili swoją bezstronność, są tylko agitatorami politycznymi Platformy - mówi w nagraniu transmitowanym w mediach społecznościowych.
Dodaje przy tym, że taka postawa powoduje, że PO traci w sondażach, podobnie jak wszystkie pozostałe partie opozycyjne. - Bo ludzie mają dość tej kłótni, tego absurdalnego napięcia, chcieliby zobaczyć jakieś konkretne propozycje - podkreślił.
- Wsparcie dla produkcji amunicji w Polsce. Premier zapowiada specjalny program
- "Jarosław Kaczyński wróci na trasę prekampanijną zaraz po świętach". Zapowiedź sekretarza generalnego PiS
- "Strajk niepełnosprawnych nie był na rękę Tuskowi". Kulisy protestu Hartwich
pp
REKLAMA
REKLAMA