Sejm o Krajowej Sieci Onkologicznej. Resort zdrowia proponuje zmiany terminów
W środę o godz. 10.00 rozpoczyna się dwudniowe posiedzenie Sejmu, podczas którego posłowie zajmą się m.in. rządowym projektem nowelizacji ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej.
2024-02-21, 06:05
Przewiduje on m.in. przesunięcie terminów wdrożenia rozwiązań wprowadzonych dokumentem, czyli do 31 marca przyszłego roku.
Nowelizacja ustawy o Krajowej Sieci Onkologicznej
Pozwoli to na rzetelną weryfikację podmiotów onkologicznych przez Narodowy Fundusz Zdrowia, natomiast placówkom da czas na przygotowanie zasobów kadrowych, organizacyjnych i ustalenie zasad przepływu informacji pomiędzy nimi - napisano w uzasadnieniu.
Według projektu termin obowiązkowego przesyłania informacji przez podmioty również został przesunięty o rok, czyli na 1 kwietnia przyszłego roku. Infolinia, czyli centralna e-rejestracja, miałaby działać od 1 lipca przyszłego roku.
Sejm wysłucha też informacji o działalności Krajowej Rady Sądownictwa w 2022 roku. Ma się też zapoznać ze sprawozdaniem ministra sportu i turystyki z realizacji ustawy z dnia 15 lipca 2020 roku o Polskim Bonie Turystycznym.
REKLAMA
W czwartek debata nad wnioskiem o wotum nieufności wobec Adama Bodnara
W czwartek posłowie zajmą się wnioskiem Prawa i Sprawiedliwości o wyrażenie wotum nieufności wobec ministra sprawiedliwości Adama Bodnara.
Ma być też głosowana nowelizacja Prawa farmaceutycznego, zgodnie z którą antykoncepcja awaryjna - tak zwana pigułka dzień po - ma być dostępna bez recepty.
Posłowie mają też wysłuchać informacji ministra sprawiedliwości na temat "możliwości popełnienia przestępstwa z art. 231 Kodeksu karnego przez Prezesa Rady Ministrów oraz Ministra Właściwego do Spraw Europejskich, polegająca na zaniechaniu urzędniczym, które doprowadziło do bezpowrotnej utraty przez Polskę zaliczki z Krajowego Planu Odbudowy w kwocie 4,7 miliarda euro".
- "Kluczowa jest koordynacja leczenia". Szymon Chrostowski o Krajowej Sieci Onkologicznej
- Publiczne nakłady na ochronę zdrowia. Szefowa MZ: w 2024 roku wyniosą ponad 195 mld zł
Posłuchaj
IAR/jmo
REKLAMA