Ursus wraca na rynek. Będzie produkował ciągniki i drony rolnicze
Zakłady Ursus w Dobrym Mieście i Lublinie szykują się do wznowienia produkcji ciągników. Nowy właściciel firmy, spółka M.I. Crow, zapowiada także uruchomienie linii montażowych dronów rolniczych. Trwa intensywna modernizacja zakładów, zatrudniani są też nowi pracownicy.
2025-04-15, 10:38
Ursus wraca do produkcji ciągników. Nowy właściciel stawia na rozwój
Oleg Krot, prezes firmy M.I. Crow, poinformował, że nie tylko zostanie odtworzony park maszynowy, ale w najbliższych miesiącach będą instalowane zupełnie nowe linie, które w Ursusie nigdy nie istniały - między innymi przeznaczone do montowania układów elektronicznych. W przyszłości mają być produkowane również silniki elektryczne i spalinowe. Jak poinformował ukraiński biznesmen, w Ursusie wykorzystane zostaną kompetencje holdingu Techiia, którego jest współwłaścicielem.
- Od 11 lat produkujemy drony rolnicze wyposażone w kamery multispektralne służące do mapowania upraw, co pozwala na precyzyjne i wydajne prowadzenie zabiegów agrotechnicznych. Współpracujemy z największymi agroholdingami w Ukrainie. Ursus będzie również produkował takie drony. Będziemy również szkolić ich operatorów. Chcemy połączyć możliwości jakie zapewniają drony i współpracujące z nimi maszyny rolnicze - wskazał.
Drony rolnicze w ofercie Ursusa. Inwestycje i nowe miejsca pracy
Jak poinformowali przedstawiciele zarządu Ursusa, transakcja przejęcia spółki Ursus została sfinalizowana w styczniu, ale dopiero w lutym nowe władze spółki otrzymały wszystkie dokumenty i prawa pozwalające podjąć prace "nad przywróceniem Ursusowi dawnej świetności". Działalność operacyjna firmy zlokalizowana ma być w Dobrym Mieście, w którym obecnie produkowane są przyczepy rolnicze, rozrzutniki i prasy, a także w Lublinie i Biedaszkach, gdzie ulokowano główny magazyn.
Jak podała Bożena Głowacka z zarządu M.I.Crow, Ursus odbudowuje nie tylko linie produkcyjne, ale również kompletuje załogę zakładów. - Od czasu przejęcia zatrudnienie zwiększyło się ze 111 do 250 osób. Poszukujemy kolejnych pracowników. Tworzymy również programy praktyk dla uczniów klas profilowych szkół zawodowych, by w ten sposób pozyskiwać nowych specjalistów - zaznaczyła. Głowacka poinformowała również, że do końca 2026 roku firma wyda 70 mln zł na modernizacje i zakup nowych maszyn do produkcji.
REKLAMA
Oleg Krot. Kim jest?
Oleg Krot to 41-letni przedsiębiorca, współwłaściciel ukraińskiego holdingu Techiia. Według zamieszczonego na stronie Techii biogramu, jest ekspertem w branżach technologicznych. Wraz ze swoim wspólnikiem stworzył ponad dziesięć międzynarodowych biznesów. Działa w obszarach usług i produktów IT, e-sportu, mediów, budownictwa, przemysłu lekkiego i centrów danych.
- Padł nowy rekord cen jaj. Kwoty w USA przyprawiają o zawrót głowy
- Posłowie zajmą się projektem bykowego. O tyle może zmniejszyć się pensja
- Dokąd po najtańsze wielkanocne zakupy? Wcale nie do dyskontu
Źródło: PAP/ nł
REKLAMA