more_horiz
Wiadomości

Komorowski "zaniepokojony" sytuacją PO. Tuska nie widzi w roli "spinacza" opozycji

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2021 10:08
- Z pewnym niepokojem patrzę na PO, która nie zdobywa się na odważną próbę odbudowania konserwatywnego skrzydła partii. Tylko takie skrzydło może odzyskać część wyborców od obozu obecnej władzy - ocenił były prezydent Bronisław Komorowski.
Bronisław Komorowski
Bronisław KomorowskiFoto: PAP/Adam Warżawa

Bronisław Komorowski, pytany w TVN24, czy dla niego "nadzieją na opozycji" jest Szymon Hołownia, zaznaczył, że "on jest umiarkowanie konserwatywny. - Przynajmniej głosi takie poglądy - stwierdził.

Kazimierz Kik 1200.jpg
Prof. Kazimierz Kik: kwestia aborcji może być próbą sił pomiędzy PO a partią Szymona Hołowni

Komorowski zwrócił także uwagę na sondaże, według których Hołownia przejmuje zwolenników zarówno PiS, jaki i PO.

Czytaj również:

"PO powinna bronić kompromisu"

Pytany, czy były premier Donald Tusk może być "spinaczem" obecnej opozycji, Bronisław Komorowski podkreślił, że jako autorytet, Tusk może odegrać taką rolę. - Ale, czy może być liderem opozycji? (...) Sądzę, że łatwiej będzie o jakieś zbiorowe przywództwo opozycji demokratycznej - ocenił b. prezydent. Jego zdaniem opozycja powinna pokazać zdolność do współdziałania, bo - zauważył - takie działania nagradzają wyborcy.

Bronisław Komorowski, odnosząc się do kwestii aborcji, przyznał, że namawia Platformę Obywatelską, by broniła kompromisu aborcyjnego z 1993 r. Zaznaczył, że sam jest zwolennikiem tego kompromisu. - Społeczeństwo polskie jest bardzo zróżnicowane, to nie są sami katolicy, to nie są sami liberałowie. Być może najlepszym rozwiązaniem jest referendum - podkreślił.

jmo

Zobacz także

Zobacz także