more_horiz
Wiadomości

"Chcę rozmawiać o waszych ambicjach". Premier weźmie udział na pierwszych spotkaniach sejmików i rad młodzieżowych

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2021 16:54
Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że weźmie udział na pierwszych spotkaniach ukonstytuowanych sejmików i rad młodzieżowych. Szef rządu wziął udział w uroczystości, podczas której prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w sprawie młodzieżowych rad gminy, powiatu i młodzieżowego sejmiku województwa.
Premier podczas uroczystości podpisania przez prezydenta RP ustawy ws. młodzieżowych rad gmin, powiatu i młodzieżowego sejmiku województwa
Premier podczas uroczystości podpisania przez prezydenta RP ustawy ws. młodzieżowych rad gmin, powiatu i młodzieżowego sejmiku województwaFoto: PAP/Mateusz Marek

Nowe przepisy mają włączyć młodych w sprawowanie władzy i podejmowanie istotnych decyzji. Mateusz Morawiecki podkreślił, że młodzi ludzie inaczej postrzegają otaczającą rzeczywistość. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ
facebook andrzej duda ustawa dot. rad młodzieżowych 1200.jpg
"Głos młodych zabrzmi mocniej". Prezydent podpisał ustawę dot. młodzieżowych rad i sejmików

- W życiu społecznym, publicznym, politycznym doświadczenie przychodzi wraz z wiekiem. To doświadczenie jest ważne, ale równie ważne, a czasami ważniejsze są: świeżość spojrzenia, odwaga myślenia, ambicje, które mocno i wyraźnie widać w waszych pragnieniach, preferencjach i potrzebach - mówił premier do zgromadzonej młodzieży.

- Chcę zadeklarować, że jeśli pierwsze ukonstytuowane sejmiki wojewódzkie, a także pierwsze rady powiatowe zbiorą się i będą chciały coś przedyskutować, to bardzo chętnie byłbym gościem na takim spotkaniu - zapowiedział szef rządu.

Posłuchaj
00:31 Premier.mp3 Premier zapowiada rozmowy z młodzieżą na spotkaniach sejmików i rad młodzieżowych (IAR)

 

"Od waszych działań zależy przyszłość Polski"

Premier oświadczył, że "o tych ambicjach, o tych aspiracjach" chce rozmawiać z młodymi w stworzonym "nowym formacie". Ocenił, że "ten dodatkowy szczebel współdecydowania o procesie społecznym publicznym i politycznym", ma jeden cel, którym jest "wypracowywanie jak najlepszych rozwiązań dla młodych Polaków".

- To od was i waszej odwagi, myślenia i działania zależy przyszłość Polski i to, jak Polska będzie wielka, silna, szczęśliwa i dostatnia. Dziękuję za wasze zaangażowanie i oby ta ustawa stworzyła dobre pole do działania dla młodych - podsumował Mateusz Morawiecki.

Podpisana przez prezydenta ustawa reguluje działania rad młodzieżowych, zapewnia im też finansowanie i opiekę. Dotąd tego typu inicjatywy mogły powstawać tylko przy radach gmin. 

ms

Zobacz także

Zobacz także