more_horiz
Wiadomości

FOCUS ON THE BORDER - wiarygodna informacja o sytuacji na granicy Polski, Unii Europejskiej i NATO

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2021 07:04
Polskie Radio dla Zagranicy rozpoczyna cykl reportaży FOCUS ON THE BORDER, dotyczący przyczyn i skutków kryzysu migracyjnego na wschodniej granicy Unii Europejskiej.
Celem projektu FOCUS ON THE BORDER jest docieranie z wiarygodną, obiektywną informacją do odbiorcy, który korzysta z anglojęzycznych kanałów informacyjnych
Celem projektu FOCUS ON THE BORDER jest docieranie z wiarygodną, obiektywną informacją do odbiorcy, który korzysta z anglojęzycznych kanałów informacyjnychFoto: Twitter.com/@SztabGenWP

Sytuacja na granicy Polski, Unii Europejskiej oraz NATO prezentowana jest głównie jako kryzys migracyjny. Przyczyną kryzysu jest jednak przede wszystkim próba sprowokowania na granicy Rzeczypospolitej Polskiej działań o charakterze wojny hybrydowej, których celem jest destabilizacja i podsycanie niepokoju nie tylko w naszym kraju, ale nade wszystko na terytorium całej Unii Europejskiej.

Celem projektu FOCUS ON THE BORDER jest docieranie z wiarygodną, obiektywną informacją do odbiorcy, który korzysta z anglojęzycznych kanałów informacyjnych. Nowe materiały będą publikowane od dziś co dwa dni.

Posłuchaj
00:28 rybalt1.mp3 Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt o deficycie wiarygodnej informacji z granicy (IAR)

Autor reportaży, Paweł Kurek, dziennikarz Informacyjnej Agencji Radiowej, swoją uwagę poświęca mieszkańcom terenów przygranicznych i koncentruje na obrońcach granicy polskiej, europejskiej i NATO.

Posłuchaj
00:16 kurek3.mp3 Paweł Kurek o działaniach WOT na granicy (IAR)

Misją Polskiego Radia dla Zagranicy jest m.in. stawianie oporu maszynie propagandowej reżimów Władimira Putina oraz Alaksandra Łukaszenki uruchomionej również na terytorium członków UE i NATO, która ma na celu szkalowanie dobrego imienia obrońców granicy Rzeczpospolitej Polskiej, UE oraz Paktu Północnoatlantyckiego.

Media podległe Putinowi i Łukaszence, działające nie tylko na terytorium FR i Białorusi, ale również w świecie anglojęzycznym, starają się blokować wysiłki polskiej dyplomacji na rzecz integracji wszystkich członków UE w chwili ataku hybrydowego Federacji Rosyjskiej i służb podległych Alaksandrowi Łukaszence.

Posłuchaj
00:27 kurek5.mp3 Paweł Kurek o pomocy niesionej migrantom (IAR)

Misją FOCUS ON THE BORDER jest neutralizacja fałszywego przekazu dotyczącego sytuacji na granicy polsko-białoruskiej lansowanego przez instytucje zależne od Władimira Putina oraz Alaksandra Łukaszenki i operujące również w świecie kultury anglosaskiej.

Posłuchaj
00:17 rybalt3.mp3 Dyrektor Polskiego Radia dla Zagranicy Andrzej Rybałt o przygotowaniu materiałów do serwisu FOCUS ON THE BORDER (IAR)

Reportaże będą dostępne w serwisie internetowym Polskiego Radia oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

fc

Zobacz także

Zobacz także