more_horiz
Wiadomości

Szczepienia uczniów. Szefowie resortów zdrowia i edukacji kierują specjalny list do dyrektorów szkół

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2021 15:44
Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skierowali do dyrektorów szkół list w sprawie szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Jak przekazał rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, "w liście jest jasno wskazane jak skuteczne i bezpieczne są szczepionki".
Minister zdrowia i minister edukacji skierowali do dyrektorów szkół list w sprawie szczepień uczniów przeciwko COVID-19
Minister zdrowia i minister edukacji skierowali do dyrektorów szkół list w sprawie szczepień uczniów przeciwko COVID-19Foto: PAP/Valdemar Doveiko

- Dzisiaj zostanie podpisany list, zarówno przez ministra Adama Niedzielskiego, jak i ministra Przemysława Czarnka, który roześlemy do dyrektorów szkół - poinformował Wojciech Andrusiewicz.

- Liczymy, że przez dyrektorów szkół zostanie on rozesłany w ramach dziennika elektronicznego do wszystkich rodziców - dodał.

Szczepienia uczniów. Apel do rodziców

- W tym liście jest dosyć jasno wskazane, co dają nam szczepienia. Jest jasno pokazane, ile dzieci w tej chwili choruje na COVID-19, jak często niestety mamy do czynienia z hospitalizacją w ciężkim przebiegu choroby u dzieci oraz jak skuteczne i bezpieczne są szczepionki - wyjaśnił rzecznik resortu zdrowia.

Wojciech Andrusiewicz wskazał, że jedyną drogą działania jest apelowanie do rodziców o szczepienie dzieci. - Na pewno nie jest żadnym rozwiązaniem zamykanie edukacji dla dzieci niezaszczepionych - podkreślił Andrusiewicz.

Premier zachęca do szczepień

W środę o zapisywanie się na szczepienia apelował premier Mateusz Morawiecki, który przyjął przypominającą dawkę preparatu. 

Podczas konferencji zachęcał do szczepień. - Korzystając z tego, że mamy dostępne wszystkie szczepionki praktycznie od zaraz i bezpłatnie, zachęcam do tego, aby wszyscy państwo, którzy jeszcze nie przyjęliście pierwszej dawki, bądź którzy możecie przyjąć trzecią dawkę, żebyście jak najszybciej to zrobili - powiedział Mateusz Morawiecki.

- Zabezpieczmy się przed koronawirusem tak dobrze, jak współczesna medycyna i nauka dzisiaj pozwala - zaapelował.

Powiedział, że szczepienie przed Świętami "jest najlepszym prezentem na Święta dla siebie i swoich bliskich".

Posłuchaj
00:33 11430348_1.mp3 Wojciech Andrusiewicz o liście ministrów zdrowia i edukacji do dyrektorów szkół (IAR)

Zobacz także: Tomasz Rzymkowski w "Sygnałach dnia"

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także