more_horiz
Wiadomości

Kiedy rozpoczną się szczepienia dla dzieci? Wiceszef MZ podał datę

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2021 12:09
- Od 16 grudnia resort zdrowia chce rozpocząć akcje szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat - poinformował w piątek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz. Dodał, że 1,1 mln szczepionek przeznaczonych dla tej grupy dotrze do Polski 13 grudnia.
Wojciech Andrusiewicz: od 16 grudnia resort zdrowia chce rozpocząć akcje szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat
Wojciech Andrusiewicz: od 16 grudnia resort zdrowia chce rozpocząć akcje szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 latFoto: smile23/Shutterstock

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia podczas konferencji prasowej w piątek był pytany, kiedy ruszą szczepienia dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Andrusiewicz odparł, że szczepionki dla tej grupy powinny dotrzeć do Polski 13 grudnia.

Ponad milion szczepionek dotrze do 13 grudnia

- Mamy w tej chwili decyzję producenta, że partia 1,1 mln szczepionek dotrze do Polski 13 grudnia. W granicach 11-12 grudnia Ministerstwo Zdrowia wystawi e-skierowania dla tej grupy wiekowej, które będą musieli podjąć rodzice. Chcielibyśmy od 16 grudnia, po dystrybucji szczepionek do punktów sczepień, podjąć akcję szczepień wśród dzieci - mówił rzecznik resortu zdrowia.

Dodał, że rejestracja na te szczepienia będzie przebiegała tak samo jak starszych dzieci.

O dostawie szczepionek dla dzieci informował już w czwartek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

- Mamy dość dużo sygnałów, że rodzice chcą szczepić dzieci powyżej piątego roku życia. Mam nadzieję, że szczepionki dotrą do nas trochę wcześniej, żebyśmy mogli logistycznie się do tego przygotować - mówił.

Mniejsza dawka szczepionki 

Wiceszef Ministerstwa Zdrowia wyjaśniał też, że szczepionka dla dzieci od 5 do 11 lat jest zmodyfikowana w stosunku do preparatu przeznaczonego dla dorosłych i podaje się ją w dawce trzy razy mniejszej niż dorosłym.

Czytaj również:

Zobacz także: Waldemar Kraska: mamy ponad 27 tys. nowych zakażeń, zaczynamy widzieć stabilizację

nt

Zobacz także

Zobacz także