more_horiz
Wiadomości

Jakie ograniczenia na sylwestra i Nowy Rok? Waldemar Kraska wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2021 11:52
Waldemar Kraska powiedział, że w sylwestra i Nowy Rok w imprezach będzie mogło uczestniczyć maksymalnie 100 osób niezaszczepionych przeciw COVID-19. O tę sprawę zapytali go senatorowie na posiedzeniu izby.
Jak podał wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska, w imprezach sylwestrowych będzie mogło brać udział maksymalnie 100 osób niezaszczepionych
Jak podał wiceszef resortu zdrowia Waldemar Kraska, w imprezach sylwestrowych będzie mogło brać udział maksymalnie 100 osób niezaszczepionychFoto: shutterstock.com/Yulia Grigoryeva

Wiceminister zdrowia poinformował, że do limitu nie będą wliczane osoby zaszczepione przeciw COVID-19. Dodał, że limity, które są w tej chwili określone, będą w tych dniach przestrzegane także podczas zgromadzeń odbywających się na zewnątrz.

Nowe rozporządzenie rządu w sprawie obostrzeń

Od 15 grudnia obowiązują zaostrzone przepisy sanitarne w związku z pandemią. Najważniejsze zmiany to nowe limity osób, zamknięte dyskoteki i nauka zdalna. Restauracje, bary i hotele, a także kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne mogą mieć maksymalnie 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione. Dodatkowo w kinach obowiązuje zakaz jedzenia.

Czytaj także:

Także od dziś każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19 nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Osoba, która nie okaże negatywnego wyniku testu, po przekroczeniu granicy Polski będzie musiała odbyć obowiązkową kwarantannę.

W rozporządzeniu nie pojawił się zapis o zwiększeniu limitów pasażerów w transporcie publicznym. Jak tłumaczył we wtorek rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz, w konsultacjach z ministerstwem infrastruktury, przewoźnikami kolejowymi i transportu drogowego zdecydowano, że zmiany nie będzie, ale większa waga będzie przywiązywana do egzekwowania przepisów związanych z zasłanianiem nosa i ust.

Zobacz także: Bolesław Piecha w "Salonie politycznym Trójki"

st

Zobacz także

Zobacz także