more_horiz
Wiadomości

Przedstawiciel Kongresu USA w Warszawie: dziękuję Polsce za przywództwo w regionie

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2022 18:11
Kwestia bezpieczeństwa na wschodniej granicy NATO była głównym tematem spotkania przewodniczącego sejmowej komisji obrony Michała Jacha z szefem Komisji do spraw Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów Kongresu USA Adama Smitha. - Chciałbym podziękować za to przywództwo, jakie Polska wykazała w obliczu kryzysu zarówno na Białorusi, jak i na Ukrainie - powiedział amerykański polityk.
Szef Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów spotkał się w środę w gmachu Sejmu z przedstawicielami Komisji Obrony Narodowej - przewodniczącym Michałem Jachem (PiS) i członkiem komisji Cezarym Grabarczykiem (KO). - Chciałbym podkreślić siłę relacji między Stanami Zjednoczonymi i Polską - powiedział Adam Smith
Szef Komisji Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów spotkał się w środę w gmachu Sejmu z przedstawicielami Komisji Obrony Narodowej - przewodniczącym Michałem Jachem (PiS) i członkiem komisji Cezarym Grabarczykiem (KO). - Chciałbym podkreślić siłę relacji między Stanami Zjednoczonymi i Polską - powiedział Adam SmithFoto: PAP/Piotr Nowak

Politycy wymienili się też opiniami na temat zagrożeń wynikających z polityki prowadzonej przez prezydenta Rosji Władimira Putina. Mówił o tym podczas wspólnej konferencji w Sejmie szef komisji obrony Michał Jach.

Dodał, że tematem rozmowy była też sytuacja na granicy ukraińsko-rosyjskiej. - Przedstawiliśmy swoje opinie na temat bezpieczeństwa, zagrożeń, do jakich doprowadziła polityka prezydenta Putina - powiedział Jach.

Zaznaczył, że polscy uczestnicy spotkania przedstawili swoją wizję ewentualnego rozładowania podobnych sytuacji w przyszłości i zapobiegania w kolejnych latach przejawom agresywnej polityki prezydenta Rosji.

Przedstawiciel Kongresu USA: dziękuję Polsce za przywództwo w regionie

Szef Komisji do spraw Sił Zbrojnych Izby Reprezentantów Kongresu USA Adam Smith podziękował za możliwość spotkania i rozmowy. Podkreślił też siłę relacji łączących Polskę i Stany Zjednoczone. Podziękował też za przywództwo, które nasz kraj wykazał w czasie kryzysu zarówno na Białorusi, jak i na Ukrainie.

- Takie przywództwo sprawiło, że teraz razem z naszymi sojusznikami z NATO i Unii Europejskiej jesteśmy w stanie zapewnić wolność i suwerenność Ukrainie, co jest niezwykle ważne w kontekście całego regionu - powiedział.

W piątek w Warszawie szef ministerstwa obrony narodowej Mariusz Błaszczak spotka się z Sekretarzem Obrony USA Lloydem Austinem.

Czytaj także:

Zobacz również: "Eskalacja konfliktu osiągnęła punkt krytyczny". Szynkowski vel Sęk o działaniach Rosji

ms

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także