more_horiz
Wiadomości

"Potrzebujemy tej jedności". Biskup Turzyński w Dniu Polonii i Polaków za Granicą

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2022 16:01
Delegat Episkopatu Polski do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej biskup Piotr Turzyński powiedział, że jako Polacy w kraju i za granicą potrzebujemy jedności budowanej na poczuciu, iż polskość jest darem.
Dzień Flagi
Dzień FlagiFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

W Dniu Polonii i Polaków za Granicą w kaplicy Cudownego Obrazu w sanktuarium na Jasnej Górze biskup Turzyński przewodniczył Mszy świętej. W homilii nawiązywał do więzi łączących Polaków w Polsce i zagranicą.

- Potrzebujemy tej jedności, która zasada się na poczuciu, że polskość jest darem, nie przeciw komuś, jest darem samym w sobie, przeciw nikomu, to jest łaska, że jesteśmy Polakami - zaznaczył delegat do spraw Duszpasterstwa Emigracji Polskiej.

Dzień Polonii i Polaków za Granicą 

Biskup Piotr Turzyński podkreślił, że dziś w szczególny sposób modlimy się za Polaków, aby byli wierni polskości: "Aby z dumą nosili imię Polaka, aby się Ojczyzny nie wstydzili". Jak dodał nasi rodacy potrzebują modlitwy, aby w niezwykłym związku polskości i chrześcijaństwa nie stracili wiary pośród zlaicyzowanego świata, lecz byli także zaczynem dla ludzi niewierzących. We Mszy świętej uczestniczyli wierni i kapłani z Polski i zagranicy, w tym także arcybiskup Marek Jędraszewski.

Dzień Polonii i Polaków za Granicą obchodzony od 2002 roku jest okazją do budowania jedności rodakami żyjącymi poza granicami ojczyzny, a także okazją do modlitwy za Polonię.

Zobacz także: wiceminister kultury Jarosław Sellin w "Sygnałach dnia"

pkur

Zobacz także

Zobacz także