more_horiz
Wiadomości

Prezes Jarosław Kaczyński spotka się z wyborcami. Dziś odwiedzi kolejne miejscowości

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2022 06:15
Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński będzie w ten weekend kontynuował objazd nowych 94 okręgów partyjnych. Dziś spotka się z mieszkańcami Białegostoku i Bielska Podlaskiego. Tematem rozmów będzie bieżąca sytuacja polityczna i gospodarcza w kraju.
Prezes PiS spotka się dziś z mieszkańcami Białegostoku i Bielska Podlaskiego
Prezes PiS spotka się dziś z mieszkańcami Białegostoku i Bielska PodlaskiegoFoto: PAP/ Tytus Żmijewski

Rzecznik PiS Radosław Fogiel mówi, że podczas spotkań z mieszkańcami poszczególnych regionów Polski Jarosław Kaczyński dokonuje swego rodzaju podsumowania rządów Zjednoczonej Prawicy. W jego ocenie ten bilans jest korzystny dla PiS. Radosław Fogiel stwierdza, że każdy kto bez emocji spojrzy na to co dzieje się dziś w Polsce i wysłucha tego co mówi Jarosław Kaczyński dojdzie do wniosku, że nawet jeśli Prawo i Sprawiedliwość nie jest formacją idealną, to obecny rząd jest najlepszym rządem na trudne czasy.

Spotkanie w Białymstoku rozpocznie się o godzinie 13. Natomiast o godzinie 16:30 rozpocznie się spotkanie z mieszkańcami Bielska Podlaskiego.

W niedzielę prezes PiS odwiedzi Kielce i Ostrowiec Świętokrzyski. Jarosław Kaczyński planuje do końca roku odwiedzić każdy z 94 okręgów partyjnych.

"Naprawiamy nasze państwo"

W poprzedni weekend prezes PiS spotkał się z mieszkańcami Grudziądza i Inowrocławia. - Naprawiamy nasze państwo, ale my także walczymy o to, żeby to państwo poprawiło swoją pozycję, a z czasem także poprawiło swój status i oczywiście swoje bezpieczeństwo - mówił Jarosław Kaczyński podczas spotkania z mieszkańcami i działaczami w Inowrocławiu.

Jak wskazał, status państwa, w odróżnieniu od pozycji, jest trwały. - Na przykład Stany Zjednoczone mają status mocarstwa: mają broń nuklearną, potężną armię, są stałym członkiem w Radzie Bezpieczeństwa ONZ, mają ogólnoświatowe wpływy - więc są supermocarstwem. Kraje jak Wielka Brytania czy Francja - można powiedzieć, że mają status takich mocarstw drugiego czy nawet już trzeciego rzędu, ale mają. Natomiast my musimy ciągle walczyć o ten pierwszy szczebel - bo nie wszyscy chcą nam to przyznać - to znaczy: status państwa podmiotowego - mówił lider PiS.

Posłuchaj
00:25 11821812_1.mp3 Prezes PiS spotka się dziś z mieszkańcami Białegostoku i Bielska Podlaskiego (IAR)

- Państwa podmiotowego - takiego, które nie jest państwem uzależnionym, zklientyzowanym. Bo tak nas ta poprzednia władza próbowała ustawiać i niektórzy w Europie ciągle uważają, że tak powinno być. Dlatego tę naszą opozycję - która jest taka, jak każdy widzi - tak bardzo popierają - podkreślił Jarosław Kaczyński.

as

Zobacz także

Zobacz także