more_horiz
Wiadomości

Czy Polacy zamierzają oszczędzać prąd i gaz? Sprawdź sondaż

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2022 13:05
W związku z sytuacją na rynku surowców energetycznych 79 proc. badanych zamierza oszczędzać prąd i gaz - wynika z sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl.
Czy Polacy chcą oszczędzać prąd i gaz? Ten sondaż nie pozostawia złudzeń
Czy Polacy chcą oszczędzać prąd i gaz? Ten sondaż nie pozostawia złudzeńFoto: shutterstock.com/Eakrin Rasadonyindee

Jak wynika z badania pracowni Social Changes, zdecydowana większość Polaków zamierza oszczędzać prąd i gaz - zadeklarowało tak 79 proc. badanych. Jedynie 21 proc. stwierdziło, że nie zamierza podejmować takich działań.

Bezpieczeństwo gazowe Polski. Działania rządu

Rząd zajmuje się projektem ustawy wzmacniającej bezpieczeństwo gazowe państwa w związku z sytuacją na rynku gazu. Projekt przewiduje m.in. przedłużenie do końca 2027 r. obowiązku zatwierdzania przez Prezesa URE taryf na sprzedaż gazu odbiorcom domowym i instytucjom pożytku publicznego.

Ministerstwo Klimatu i Środowiska projekt ustawy uzasadnia wyjątkową sytuacją na światowych rynkach surowców energetycznych wywołaną agresją Rosji na Ukrainę oraz bezprecedensowymi wzrostami cen gazu ziemnego spowodowanymi monopolistycznymi działaniami Gazpromu.

Czytaj także:

***

Badanie dla portalu wPolityce.pl zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym w dniach od 1 do 4 lipca 2022 r. Badanie zostało przeprowadzone na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział N=1070 osób.

wPolityce.pl/PAP
pb

Zobacz także

Zobacz także