more_horiz
Wiadomości

Warszawa: będzie nadzwyczajna sesja rady dzielnicy Targówek. W tle afera pedofilska w domu kultury

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2022 10:02
Na piątek, na godzinę 17, przewodniczący rady dzielnicy Targówek, Michał Jamiński zwołał nadzwyczajną sesję rady. Ma to związek z aresztowaniem 50-letniego Roberta K. pod zarzutem pedofilii.
Dom Kultury Świt w Warszawie
Dom Kultury "Świt" w WarszawieFoto: Google Map

Podczas piątkowej sesji, zaprezentowana zostanie informacja dotycząca współpracy Domu Kultury Świt, a także innych podmiotów związanych z dzielnicą Targówek, z Fundacją "Gesta" oraz finansowania jej działalności, w szczególności Wioski Żywej Archeologii, ze środków publicznych.

O zwołanie sesji wnioskowali dzielnicowi radni PiS, którzy kilka dni temu złożyli w ratuszu pismo z apelem do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, w którem domagają się drobiazgowej kontroli w Domu Kultury Świt. Ma to związek z zatrzymaniem, pod zarzutem obcowania płciowego z nieletnią, 50-letniego Roberta K., prowadzącego Wioskę Archeologii Żywej.

"Związek miłosny" z 14-latką

Robert K. został zatrzymany podczas ostatnich zajęć w roku szkolnym w Wiosce Archeologii Żywej. Decyzją sądu pozostanie w areszcie przez co najmniej trzy miesiące. Zarzuty, jakie otrzymał, mają dotyczyć 14-latki. Jak nieoficjalnie dowiedziała się PAP, dziewczynka opowiadała, że jest z nim "w związku miłosnym". Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone pod koniec marca.

Robert K. był wiceprezesem fundacji "Gest", która na swoją działalność, m.in. prowadzenie Wioski Archeologii Żywej, otrzymywała fundusze ze środków publicznych, w tym z budżetu obywatelskiego. Prowadził też zajęcia z dziećmi w Domu Kultury Świt.

Czytaj także:


as

Zobacz także

Zobacz także