Wybór jest konieczny, ponieważ w lipcu kończy się obecna kadencja Rady Mediów Narodowych.
Sejm wybiera trzech członków Rady Mediów Narodowych, natomiast dwóch powołuje prezydent spośród kandydatów wskazanych przez największe kluby opozycyjne.
W czwartek z informacją z działalności Rady Mediów Narodowych w 2021 r. zapoznał się Senat. Jednym z jej głównych zadań w tym okresie było formowanie rad programowych w mediach publicznych.
Senat o RMN. Czabański: cel został zrealizowany
Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański mówił, że cel ten został zrealizowany. Dodał, że oprócz tego RMN podejmowała również decyzje personalne wynikające z zakończenia kadencji członków zarządu bądź rad nadzorczych spółek medialnych. Stwierdził, że w każdym z przypadków podjęto decyzję o kontynuacji ich kadencji.
Krzysztof Czabański podkreślił także, że koszty działalności Rady Mediów Narodowych w 2021 roku były o 12 proc. niższe niż w 2020 r.
Rada Mediów Narodowych jest organem kolegialnym, powołującym i odwołującym zarządy i rady nadzorcze Telewizji Polskiej, Polskiego Radia oraz Polskiej Agencji Prasowej. Pełni także funkcję doradczą w zarządzeniu mediami publicznymi. Kadencja członka Rady Mediów Narodowych trwa 6 lat.
00:24 11852919_1.mp3 Senat zapoznał się z informacją o działalności Rady Mediów Narodowych w 2021 r, (IAR)
Czytaj także:
pb