more_horiz
Wiadomości

BohaterON. Prezes Polskiego Radia: musimy kultywować pamięć o powstańcach

Ostatnia aktualizacja: 29.07.2022 14:25
Po raz siódmy zainaugurowano ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną "BohaterON - włącz historię!" W jej trakcie każdy może okazać pamięć powstańcom warszawskim i realnie im pomóc. Polskie Radio od początku jest partnerem medialnym kampanii.
Obowiązkiem Polskiego Radia jako nadawcy publicznego jest przypominanie o poświęceniu powstańców warszawskich
Obowiązkiem Polskiego Radia jako nadawcy publicznego jest przypominanie o poświęceniu powstańców warszawskichFoto: PAP/Radek Pietruszka

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podkreśliła, że obowiązkiem rozgłośni, jako nadawcy publicznego, jest przypominanie o poświęceniu powstańców warszawskich. - Dzięki tym ludziom, którzy ginęli, którzy się poświęcali, jako bardzo młodzi chłopcy, młode dziewczyny, jesteśmy tu, gdzie jesteśmy, mówimy po polsku, żyjemy w wolnym kraju, możemy sami o sobie decydować - powiedziała prezes Polskiego Radia.

- Ten scenariusz teraz, który się dzieje za naszą wschodnią granicą, pokazuje, jak mogłoby być, gdyby nie nasi powstańcy - powiedziała Agnieszka Kamińska.

Prezes Polskiego Radia dodała, że nadawca angażuje się w akcję, a bycie partnerem medialnym to wielki zaszczyt. Jak przypomniała, w ubiegłym roku zespół Polskiego Radia otrzymał nagrodę srebrnego BohaterONa. - To dowodzi, że jest to angażowanie się z wielką radością, z wielkim wkładem merytorycznym i przede wszystkim z wielkimi sercami poświęconymi kultywowaniu pamięci o tych, którzy ginęli za Polskę - podkreśliła Agnieszka Kamińska.

Posłuchaj
00:25 11865837_2.mp3 Prezes Polskiego Radia A. Kamińska o tegorocznej akcji "BohaterON - włącz historię!" (IAR)

Ogólnopolska kampania "BohaterON - włącz historię"

Na antenach Polskiego Radia będzie można usłyszeć spot promujący tegoroczną edycję akcji. Ogólnopolska kampania "BohaterON - włącz historię" rozpocznie się 1 sierpnia, w 78. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Tegoroczna edycja BohaterONu ma nowy, bezpłatny, wirtualny wymiar. W ramach projektu Dumni z Powstańców powstała specjalna strona internetowa (kliknij TUTAJ), na której każdy będzie mógł zamieścić własny wpis, wyrazić wdzięczność powstańcom warszawskim za pomocą słów, zdjęć, filmów. Będzie można też oznaczyć swoje miasto i zaprosić innych do udziału w kampanii w mediach społecznościowych.

Akcja potrwa 63 dni, w nawiązaniu do czasu trwania Powstania Warszawskiego. Po 2 października możliwość dodawania wpisów zostanie zamknięta aż do 1 sierpnia następnego roku.

Czytaj także:

dn

Zobacz także

Zobacz także