more_horiz
Wiadomości

Współpraca na linii Polska-Korea Płd. Marszałek Sejmu spotkała się ze swoim odpowiednikiem z Seulu

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2022 23:47
Marszałek Sejmu Elżbieta Witek rozmawiała w Warszawie z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Republiki Korei Kim Jin Pyo. Na spotkaniu poruszono tematy m.in. zacieśniającej się współpracy w sektorze zbrojeniowym i pomocy ukraińskim uchodźcom wojennym. 
Marszałek Sejmu spotkała się z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Korei Południowej
Marszałek Sejmu spotkała się z przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Korei PołudniowejFoto: Sejm/@KancelariaSejmu

Jak poinformowały służby prasowe Sejmu, podczas piątkowego spotkania poruszono przede wszystkim kwestie współpracy na różnych płaszczyznach między oboma krajami.

Marszałek Sejmu - jak czytamy - wyraziła zadowolenie z powodu dobrych relacji między Polską a Koreą Płd. "Elżbieta Witek podkreśliła, że Polska i Republika Korei mają podobną historię, naznaczoną walkami o niepodległość, a także poszanowaniem prawa międzynarodowego i przywiązaniem do demokracji" - zrelacjonowano.

Koreańskie inwestycje w Polsce

Jak podano, przewodniczący Kim Jin Pyo przypomniał, że Polska jest krajem, w którym Republika Korei realizuje największe inwestycje. "W trakcie dyskusji podniesiono, że współpraca rozwija się w różnych dziedzinach, a partnerstwo ma charakter strategiczny. Strony zwróciły także uwagę na coraz większą rolę współpracy w sektorze zbrojeniowym" - doniosły służby prasowe Sejmu.

Czytaj także:

Marszałek Witek podziękowała też koreańskiemu politykowi za stanowczy sprzeciw Korei wobec rosyjskiej agresji w Ukrainie. Kim Jin Pyo wyraził z kolei podziw dla Polski i jej obywateli za pomoc, jakiej udzielili wojennym uchodźcom.

Elżbieta Witek wyraziła tez nadzieję na zwiększenie współpracy międzyparlamentarnej pomiędzy naszymi krajami. Jak podkreśliła, dzięki współpracy w tym zakresie łatwiej o porozumienie także na innych szczeblach.

Zobacz również: Wojciech Skurkiewicz w "Sygnałach dnia"

kp

Zobacz także

Zobacz także