more_horiz
Wiadomości

"Będzie więcej żołnierzy, sił powietrznych". Minister Błaszczak w Łasku o zwiększaniu bezpieczeństwa

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2022 15:30
- Będzie więcej żołnierzy Wojska Polskiego, także sił powietrznych w Łasku. Tu właśnie będą polskie F-35 - powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. - Bardzo cieszę się z obecności sił powietrznych Stanów Zjednoczonych. Nasi lotnicy ćwiczą z siłami amerykańskimi, budując w ten sposób współpracę, która jest bardzo ważnym elementem naszego bezpieczeństwa - dodał.
Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas pikniku wojskowego na placu targowym w Łasku
Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas pikniku wojskowego na placu targowym w ŁaskuFoto: PAP/Grzegorz Michałowski

- Tworzymy nowe jednostki, wyposażamy żołnierzy w nowoczesny sprzęt, będziemy wzmacniać nasze siły zbrojne, nasze lotnictwo - powiedział wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak na pikniku wojskowym w Łasku (woj. łódzkie).

W niedzielne popołudnie na placu targowym w Łasku (Łódzkie) żołnierze z miejscowej 32. Bazy Lotniczej zorganizowali piknik wojskowy okazji 102. rocznicy zwycięstwa nad bolszewikami w Bitwie Warszawskiej, który zgromadził ponad tysiąc uczestników. W pikniku wziął udział m.in. wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

W przemówieniu do uczestników imprezy wicepremier podkreślił, że trwa proces wzmacniania sił zbrojnych. - Rozwijamy Wojsko Polskie - powiedział polityk, dodając, że "szczególnie dobrze to widać w bazie lotniczej w Łasku, gdzie stacjonuje część polskich sił powietrznych".

Wicepremier powiedział też, że trwają przygotowania do całkowitego wycofania postsowieckiego lotniczego sprzętu wojskowego, a zastępować go będą między innymi amerykańskie i południowokoreańskie samoloty bojowe.

Uroczystości w Warszawie

- Dzięki waszej postawie i codziennej służbie Polska jest bezpieczna, dziękuję wam za to - powiedział szef MON Mariusz Błaszczak do żołnierzy Wojska Polskiego.

Minister Błaszczak wręczył w niedzielę rano odznaczenia i wyróżnienia żołnierzom Wojska Polskiego. W krótkim przemówieniu zwrócił uwagę, że wśród uhonorowanych są m.in. żołnierze związani z ewakuacją z Afganistanu naszych sojuszników.

- Nie ulega wątpliwości, że gdyby nie ewakuacja ludzi z Afganistanu, to groziłaby im śmierć. A właśnie nasi żołnierze taką akcję z Afganistanu przeprowadzili - powiedział.

Podkreślił też, że wyróżnieni zostali także żołnierze biorący udział w akcji na granicy polsko-białoruskiej.

- Polska została zaatakowana przez reżim Łukaszenki przy pomocy migrantów z Bliskiego Wschodu. Żołnierze Wojska Polskiego, wspierając Straż Graniczną, utrzymali granicę, odparli ten hybrydowy atak - mówił minister.

Zobacz też: gen. Roman Polko w Programie 3 Polskiego Radia

Czytaj także:

łk

Zobacz także

Zobacz także