more_horiz
Wiadomości

"Czekamy na was". Mariusz Błaszczak zachęca do służby wojskowej

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 22:27
Wicepremier, minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak zachęcał w Elblągu do wstępowania w szeregi polskiej armii. Podczas wystąpienia w trakcie koncertu piosenki wojskowej państw NATO - zorganizowanego przez Telewizję Polską -  przekonywał, że praca w wojsku daje szerokie możliwości rozwoju.
Szef MON Mariusz Błaszczak w Elblągu: zachęcam do służby w polskim wojsku
Szef MON Mariusz Błaszczak w Elblągu: zachęcam do służby w polskim wojskuFoto: Twitter/@MON_GOV_PL

Szef MON zauważył, że każdy ochotnik przystępujący do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej otrzymuje 4560 złotych miesięcznie. Może zrobić prawo jazdy i zdobyć różne uprawnienia, na przykład patent nurka lub skoczka spadochronowego.

Po rocznym szkoleniu może zostać zawodowym żołnierzem. Mariusz Błaszczak dodał, że polscy żołnierze są sprawni i nieustannie się szkolą.

102. rocznica Bitwy Warszawskiej

Dzisiaj Święto Wojska Polskiego ustanowione i obchodzone z okazji rocznicy zwycięstwa polskiej armii z bolszewikami. Bitwa Warszawska zwana też "Cudem nad Wisłą" toczyła się od 13 do 25 sierpnia 1920 w czasie wojny polsko-bolszewickiej, z kolei walki pod Ossowem i Radzyminem trwały między 13 a 16 sierpnia i zakończyły się dla Polaków zwycięstwem, co było jednym z warunków powodzenia polskiej kontrofensywy.

W jej wyniku wojska bolszewickiej Rosji zostały zmuszone do ucieczki z Polski i ostatecznie pokonane.

Czytaj także:

Zobacz również: Ppłk Artur Sak w Polskim Radiu 24

kp

Zobacz także

Zobacz także