more_horiz

Punkty rekrutacyjne na piknikach w całej Polsce. Ppłk Artur Sak: duże zainteresowanie młodych osób

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2022 21:12
- Kierownictwo resortu obrony podjęło kroki w celu zwiększenia liczebności sił zbrojnych. Pojawił się nowy rodzaj służby: dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Na tych piknikach oczywiście znalazły się również punkty rekrutacyjne. Zainteresowanie osób młodych było naprawdę duże - podkreślił w Polskim Radiu 24 ppłk Artur Sak z Garnizonu Warszawa. 

W całym kraju trwają obchody Święta Wojska Polskiego. Główna część oficjalnych uroczystości odbyła się w Warszawie. W wielu miastach natomiast odbyły się między innymi pokazy wojskowe i pikniki. Nie było natomiast dużej defilady w stolicy

- W tym roku Ministerstwo Obrony Narodowej poinformowało, że rezygnujemy z defilady po to, żeby wyjść do lokalnych społeczności. Dlatego świętowaliśmy trochę inaczej niż w zeszłym roku. Zorganizowaliśmy blisko 50 pikników wojskowych na terenie całego kraju - powiedział ppłk Artur Sak.

"Nowy rodzaj służby wojskowej"

Jak zaznaczył, "kierownictwo resortu podjęło kroki w celu zwiększenia liczebności sił zbrojnych". - Pojawił się nowy rodzaj służby: dobrowolna zasadnicza służba wojskowa. Na tych piknikach oczywiście znalazły się również punkty rekrutacyjne - podkreślił gość PR24.

Poinformował, że "w punktach byli oficerowie z wojskowych centrów rekrutacji". - Osoby, które zastanawiają się nad tym czy podjąć służbę wojskową, mają jakieś wątpliwości, chciałyby jeszcze o coś dopytać, mogły podejść do punktu rekrutacyjnego i dopytać o pewne kwestie. A potem zdecydować: czy chcą dołączyć do sił zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej - powiedział.

- Wczoraj miałem przyjemność być na pikniku na Błoniach Stadionu Narodowego. Przyglądałem się temu, co się dzieje przy punkcie rekrutacji. Byłem mile zaskoczony ilością ludzi zebranych przed tym punktem. To zdecydowanie ludzie młodzi. Zainteresowanie było naprawdę duże - podsumował Artur Sak.

Czytaj także:

Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
15:16 PR24 2022_08_15-20-32-55.mp3 ppłk Artur Sak o obchodach Święta Wojska Polskiego (Temat dnia) 

* * *

Audycja: Temat dnia

Prowadzący: Adrian Klarenbach

Gość: ppłk Artur Sak (Garnizon Warszawa) 

Data emisji: 15.08.2022

Godzina emisji: 20.33

bartos

Zobacz także

Zobacz także