more_horiz
Wiadomości

"Wsparcie dla Polaków vs. lenistwo w czasach koniunktury". Premier Morawiecki porównuje rządy PiS i PO

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 17:31
Premier Mateusz Morawiecki opublikował zestawienie ofert PiS i PO dla Polaków w wieku 30-35 lat. ''W trudnych czasach krytykować jest łatwo. Niech więc przemówią fakty'' - skomentował szef rządu dołączoną do wpisu grafikę.
Szef rządu opublikował grafikę zestawiającą ofertę PiS i PO
Szef rządu opublikował grafikę zestawiającą ofertę PiS i POFoto: PAP/Art Service 2/Facebook/MorawieckiPL

"W trudnych czasach krytykować jest łatwo. Niech więc przemówią fakty. Oferta Prawo i Sprawiedliwość vs. oferta PO. Konkretne ulgi i wsparcie dla Polaków vs. lenistwo w czasach koniunktury" - napisał szef rządu na Facebooku.

Oferta PiS kontra oferta PO

Do wpisu dołączył grafikę z zestawieniem "Oferta PO i PiS dla Polaków w wieku 30-35 lat". Widać na niej, że kwota wolna od podatku za PO wynosiła 3091 zł, a za PiS 30 tys. zł. Stawka podatku PIT - odpowiednio - 18 proc. i 12 proc. Płaca minimalna za PO to 1750 zł, a za PiS - 3010 zł. Średnie wynagrodzenie - 4055 zł za PO i 6235 zł za PiS. Na grafice wskazano też, że za rządów PO drugi próg podatkowy wynosił 85 tys. 528 zł, a za PiS 120 tys. zł.

Na grafice podano też, że za PO nie było polityki prorodzinnej, natomiast za rządów PiS funkcjonują programy 500 Plus, 300 Plus oraz Rodzinny Kapitał Opiekuńczy.

Zwrócono też uwagę, że za PO nie było wsparcia dla kredytobiorców, tymczasem za rządów PiS wprowadzono wakacje kredytowe w tym i przyszłym roku.

Czytaj także:

Zobacz również: Jarosław Sellin w "Sygnałach dnia"

kp

Zobacz także

Zobacz także