more_horiz
Wiadomości

"Marin ma powody do radości, jej kraj wszedł do NATO". Morawiecki o nagraniach z premier Finlandii

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2022 20:35
Premier Mateusz Morawiecki skomentował sprawę nagrań, na których szefowa fińskiego rządu Sanna Marin imprezuje z grupą influencerów. - Pani premier ma powody do radości, bo Finlandia właśnie weszła do NATO, a więc jeżeli z tej okazji zakosztowała troszeczkę więcej Finlandii i w związku z tym tańca, to nie ma w tym nic strasznego - mówił premier. 
Premier Morawiecki o nagraniu z premier Finlandii: ma powody do radości, bo Finlandia właśnie weszła do NATO
Premier Morawiecki o nagraniu z premier Finlandii: ma powody do radości, bo Finlandia właśnie weszła do NATOFoto: PAP/Przemysław Piątkowski/Twitter/@Valavuori

Szef rządu podczas konferencji prasowej w Smolajnach (woj. warmińsko-mazurskie) został zapytany, czy podziela oburzenie części komentatorów zachowaniem premier Finlandii Sanny Marin, która na prywatnym nagraniu z imprezy bawi się w gronie młodych influencerów.

"Pani premier ma powody do radości"

Szef rządu przyznał, że widział to nagranie i uważa, że "pani premier ma powody do radości, bo Finlandia właśnie weszła do NATO". - A więc jeżeli z tej okazji pani premier Finlandii troszeczkę zakosztowała więcej Finlandii (marka wódki - red.) i w związku z tym tańca, to nie ma w tym nic strasznego - dodał.

Premier Morawiecki wyraził też zadowolenie, że Sanna Marin "taką dawką radości uraczyła nas wszystkich".

Na początku lipca przedstawiciele państw Organizacji Traktatu Północnoatlantyckiego podpisali protokoły akcesyjne z Finlandią i Szwecją. W Polsce 20 lipca ustawy upoważniające prezydenta do ratyfikacji protokołów uchwalił Sejm, a 30 lipca prezydent Andrzej Duda ratyfikował dokumenty akcesyjne.

Czytaj także:

kp

Zobacz także

Zobacz także