more_horiz
Wiadomości

Przekop Mierzei Wiślanej. Marek Gróbarczyk: celem są duże inwestycje w gospodarkę wodną

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2022 21:22
- Ta inwestycja jest bardzo ważna, w kontekście tego, co dzieje się na Wschodzie. Parę kilometrów dalej mamy bodaj najbardziej niebezpieczne państwo na świecie – powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk w rozmowie z reporterem portalu PolskieRadio24.pl Pawłem Kurkiem, mówiąc o przekopie Mierzei Wiślanej.
Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk
Wiceminister infrastruktury Marek GróbarczykFoto: Kadr z wideo/ PolskieRadio24.pl
Obejrzyj
Wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk o przekopie Mierzei Wiślanej. Materiał Pawła Kurka, PolskieRadio24.pl

- Będziemy świętować  ale i będziemy dalej rozwijać tę inwestycję i tę koncepcję - powiedział wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk reporterowi portalu PolskieRadio24.pl.

Na Mierzei Wiślanej otwarto Kanał Żeglugowy, który łączy Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską. Od jutra kanał będzie ogólnodostępny dla jednostek pływających. Po raz pierwszy w historii będą one mogły wpłynąć na Zalew Wiślany z pominięciem rosyjskiej strefy przybrzeżnej.

To dopiero pierwszy etap - mówił wiceminister. Zaznaczył, że ważny jest cały proces użeglownienia rzek, związany także ze sprawą retencjonowania wody, z walką z suszą. Dodał, że kluczem są duże inwestycje w gospodarkę wodną pod kątem bezpieczeństwa, ochrony ludności, transportu. - Dziś jest ten moment, kiedy można je rozwijać - powiedział.

Jak mówił także, trwają negocjacje z prezydentem Elbląga w kwestiach dotyczących portu. Zaznaczył, że rozwiązanie będzie oparte o wspólne porozumienie i kompromis.

Więcej w nagraniu.

***

Czytaj także:

***

PolskieRadio24.pl/IAR/in./

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także