more_horiz
Wiadomości

Dostawy gazu na sezon grzewczy 2022/23. PGNiG zapewnia: są zabezpieczone

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2022 11:55
PGNiG wykorzysta przepustowość gazociągu Baltic Pipe zaplanowaną na ten rok w 100 proc. Zabezpieczone są też dostawy gazu na cały sezon grzewczy 2022/23 - poinformowała spółka.
PGNiG: dostawy gazu na cały sezon grzewczy 202223 zabezpieczone
PGNiG: dostawy gazu na cały sezon grzewczy 2022/23 zabezpieczoneFoto: shutterstock.com/Christian Lagerek

"W związku z pojawiającymi się w mediach nieprawdziwymi informacjami związanymi z wykorzystaniem gazociągu Baltic Pipe, którego uruchomienie zaplanowano na 1 października, wyjaśniamy, że PGNiG wykorzysta przepustowość gazociągu zaplanowaną na ten rok w 100 proc." - poinformowało Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) w oświadczeniu.

Spółka dodała, że "zabezpieczone są również dostawy gazu na cały sezon grzewczy 2022/23". Podała również, że "PGNiG w ostatnich tygodniach zabezpieczyło dodatkowe kontrakty na zakup gazu od firm działających na Norweskim Szelfie Kontynentalnym".

Przepustowość gazociągu Baltic Pipe. PGNiG wyjaśnia

Dzięki temu - jak wskazało PGNiG - "spółka posiada wolumeny gazu do gazociągu Baltic Pipe na poziomie, który gwarantuje, że wraz z pozostałymi źródłami pozyskania (wydobycie krajowe, dostawy LNG i zapasy magazynowe), będzie w stanie w pełni zaspokoić zapotrzebowanie swoich odbiorców w Polsce w nadchodzącym sezonie grzewczym".

Zaznaczono, że spółka dalej prowadzi rozmowy z dostawcami norweskiego gazu, mając na uwadze optymalne wykorzystanie zarezerwowanej przepustowości Baltic Pipe w perspektywie długoterminowej. Dostawy gazu z tego kierunku będą jednym z głównych elementów zdywersyfikowanego portfela gazu GK PGNiG.

Czytaj także:

pb

Zobacz także

Zobacz także