more_horiz
Wiadomości

Będzie dodatkowe opodatkowanie firm uzyskujących nadzwyczajne zyski? Jarosław Kaczyński wyjaśnia

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2022 16:50
- Prawdopodobnie zostanie wprowadzone opodatkowanie nadzwyczajnych zysków dużych firm - zapowiedział w niedzielę w Nysie (woj. opolskie) prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS: możliwe dodatkowe opodatkowanie firm uzyskujących nadzwyczajne zyski
Prezes PiS: możliwe dodatkowe opodatkowanie firm uzyskujących nadzwyczajne zyskiFoto: Don Pablo/ Shutterstock

- W tej chwili będą prawdopodobnie opodatkowania tych wszystkich firm, duże opodatkowania, które uzyskują nadzwyczajne zyski dzięki kryzysowi, bo są takie firmy - powiedział lider PiS na spotkaniu z mieszkańcami Nysy.

W sobotę wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin zapowiedział wniesienie pod obrady rządu projektu rozwiązań, które dotyczyć będą opodatkowania nadzwyczajnych zysków spółek Skarbu Państwa i przedsiębiorstw prywatnych. 

Według Sasina szacowany wpływ z tego tytułu do budżetu państwa to 13,5 mld zł. Pieniądze te mają zostać przeznaczone na łagodzenie skutków wzrostu cen energii.

"Przyzwoite" wyniki polskiej gospodarki

Prezes PiS powiedział też w niedzielę, podczas spotkania z mieszkańcami Nysy, że wyniki polskiej gospodarki, na tle wyników państw Unii Europejskiej, a także innych państw europejskich, są bardzo przyzwoite.

- W żadnym wypadku nie można powiedzieć, że w Polsce jest jakiś cięższy kryzys. (...) Można powiedzieć, że nasza gospodarka jest odporna na kryzys i jest dobrze kierowana i można być akurat w tych sprawach spokojnym - stwierdził Kaczyński.

Zapowiedział też, że w przyszłym roku "różne grupy dostaną wsparcie związane z inflacją, po to żeby potrzymać ich poziom życia".

Posłuchaj
00:29 Kaczyński.mp3 Prezes PiS Jarosław Kaczyński o walce z inflacją i opodatkowaniu spółek (IAR)

Spotkanie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego z mieszkańcami Nysy:

Zobacz także: 

Zobacz także

Zobacz także