more_horiz
Wiadomości

Rzecznik rządu o słowach Sikorskiego: to przykład szkodliwej polityki, ale szczególnie mnie to nie dziwi

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 11:17
- To przykład polityki, która jest szkodliwa, oczywiście wykorzystywana przez propagandę rosyjską, ale jakoś szczególnie mnie to nie dziwi - skomentował rzecznik rządu Piotr Müller, zapytany o wpis europosła PO Radosława Sikorskiego dot. awarii gazociągów Nord Stream. Przypomniał ponadto, że były szef MSZ był współautorem polityki ocieplania sojuszu z Rosją.
Piotr Mller o wpisie Sikorskiego: przykład polityki, która jest szkodliwa i służy propagandzie rosyjskiej
Piotr Müller o wpisie Sikorskiego: przykład polityki, która jest szkodliwa i służy propagandzie rosyjskiejFoto: Paweł Supernak/PAP

W poniedziałek wyciek gazu z dwóch gazociągów Nord Stream na Morzu Bałtyckim rozpoznał myśliwiec F-16 duńskich sił powietrznych. Do wycieków doszło w jednym miejscu w gazociągu Nord Stream 2 na południowy wschód od Bornholmu oraz w dwóch miejscach w gazociągu Nord Stream 1 na północny wschód od Bornholmu.

Stacja pomiarowa szwedzkiej Narodowej Sieci Sejsmologicznej (SNSN) zarejestrowała w poniedziałek dwie silne podwodne eksplozje na obszarach, gdzie stwierdzono wycieki. - Nie ma wątpliwości, że to eksplozje - zaznaczył Bjoern Lund z SNSN.

We wtorek odniósł się do tego były szef MSZ, europoseł Radosław Sikorski (KO). "Thank you, USA." - napisał na Twitterze, zamieszczając zdjęcie gazu wydobywającego się na powierzchnię Bałtyku.

Awaria gazociągów Nord Stream

Piotr Müller zapytany przez dziennikarzy w Sejmie o wpis byłego ministra spraw zagranicznych odpowiedział: "To przykład polityki, która jest szkodliwa, oczywiście wykorzystywana przez propagandę rosyjską, ale jakoś szczególnie mnie to nie dziwi".

Jak dodał, to Radosław Sikorski był "współautorem polityki ocieplania sojuszu polsko-rosyjskiego, który chciał odbudować razem z Donaldem Tuskiem". - Radosław Sikorski myślę, że tęskni za tym podejściem, takiego odbudowywania tego sojuszu. Tutaj być może zupełnie przypadkowo, z głupoty, ale służy również propagandzie rosyjskiej - powiedział Piotr Müller.

Czytaj także:

Posłuchaj
00:19 11963670_1.mp3 Piotr Müller o wpisie Sikorskiego: przykład polityki, która jest szkodliwa i służy propagandzie rosyjskiej (IAR) 

Zobacz także: rzecznik rządu Piotr Müller w Programie 3 Polskiego Radia

ng//PAP//IAR

Zobacz także

Zobacz także