more_horiz
Wiadomości

"Chcę zrozumieć". Nowa kampania dot. szczepień przeciw COVID-19. Szef MZ podał szczegóły

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 12:31
Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że w przyszłym tygodniu zostanie uruchomiona nowa kampania "Chcę zrozumieć", która ma przekonywać do szczepienia przeciwko COVID-19. Jak wskazał, jej narracja będzie polegała na uszanowaniu tego, że decyzja o zaszczepieniu jest autonomiczna.
Ruszy nowa kampania społeczna dotycząca szczepień przeciw COVID-19
Ruszy nowa kampania społeczna dotycząca szczepień przeciw COVID-19Foto: Shutterstock/Fotokon

Minister zdrowia Adam Niedzielski powiedział w czasie środowej konferencji prasowej, że resort chce uruchomić nową kampanię, która ma przekonać do zaszczepienia się przeciwko COVID-19. Poinformował, że narracja resortu będzie polegała na przekonywaniu i uszanowaniu tego, że decyzja o szczepieniu jest decyzją autonomiczną. - Cały czas stawiamy na dobrowolność szczepień - zapewnił.

Adam Niedzielski sprecyzował, że kampania "Chcę zrozumieć" będzie polegała na przedstawieniu wszystkich dokumentów, dowodów, argumentów rzeczowych, które udało się zgromadzić w czasie szczepień. Jej centralnym punktem będzie strona internetowa www.gov.pl/chcezrozumiec. Szef MZ zapewnił, że będzie można tam znaleźć wszystkie informacje, które mają rozwiać wszelkie wątpliwości na temat zaszczepienia.

Kampania społeczna "Chcę zrozumieć"

- Ta zmiana charakteru kampanii zachęcającej do szczepienia - można ją sprowadzić do tego, że do tej pory mówiliśmy: szczepmy się, a teraz będziemy mówili raczej w takiej konwencji: co potrzebujesz wiedzieć, jakie informacje potrzebujesz zgromadzić, żeby podjąć tę autonomiczną decyzję, (...) która budzi emocje - wyjaśnił Adam Niedzielski.

Dodał, że kampania była poprzedzona badaniem z udziałem grup fokusowych, w których udział wzięły osoby wątpiące w szczepienia. W jego ramach resort chciał zrozumieć te wątpliwości.

Jak wskazał rzecznik resortu zdrowia Wojciech Andrusiewicz, kampania w mediach wraz ze stroną internetową wystartują w przyszłym tygodniu.

Czytaj także:

Zobacz także: minister zdrowia Adam Niedzielski w Programie 3 Polskiego Radia 

ng//PAP

Zobacz także

Zobacz także