more_horiz
Wiadomości

Przyjęto projekt ustawy budżetowej na rok 2023. Rzeczkowska: odpowiedzialny plan na trudne czasy

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2022 18:44
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na rok 2023. Minister finansów Magdalena Rzeczkowska oświadczyła, że przyjęty budżet to "odpowiedzialny plan na trudne czasy wzmożonej niepewności".
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na rok 2023
Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy budżetowej na rok 2023Foto: PAP/Marcin Obara

Rząd przyjął projekt ustawy budżetowej na rok 2023. Z danych ministerstwa finansów wynika, że szacunkowy deficyt budżetu państwa na koniec przyszłego roku wyniesie nie więcej niż 68 miliardów złotych.

Przedłożony przez ministra finansów budżet zakłada też, że dochody budżetu państwa wyniosą około 604,7 miliarda złotych, z kolei wydatki ustalono na poziomie 672,7 miliarda złotych.

"Plan na trudne czasy"

Minister finansów Magdalena Rzeczkowska oświadczyła, że przyjęty budżet to "odpowiedzialny plan na trudne czasy wzmożonej niepewności".

- Polska w dalszym ciągu pozostaje w gronie tych krajów Unii Europejskiej, które są w stanie sprostać unijnemu limitowi fiskalnemu w zakresie wielkości długu sektora instytucji rządowych i samorządowych - zapewniła minister.

Z szacunkowych danych o wykonaniu budżetu w 2022 roku wynika, że po sierpniu miał on nadwyżkę w wysokości ponad 27,5 miliarda złotych.

Czytaj także:

Zobacz także: Stanisław Szwed w "Sygnałach dnia"

IAR/es/koz

Zobacz także

Zobacz także