more_horiz
Wiadomości

Jednoznaczna odpowiedź premiera na pytanie o 500 plus. "Nie ma żadnych planów ograniczenia programu"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2022 23:40
- Nie ma żadnych planów ograniczenia świadczenia Rodzina 500 plus - powiedział w czwartek w Pradze premier Mateusz Morawiecki.
Premier Mateusz Morawiecki: nie ma żadnych planów ograniczenia 500 plus
Premier Mateusz Morawiecki: nie ma żadnych planów ograniczenia 500 plusFoto: PAP/Darek Delmanowicz

Mateusz Morawiecki był pytany na konferencji prasowej czy zostanie wprowadzone kryterium dochodowe dla programu Rodzina 500 plus, czy są plany ograniczenia tego świadczenia. Informacje w tej sprawie pojawiły się w mediach.

- Nie ma żadnych takich planów ograniczenia 500 plus" - zapewnił premier.

500 plus. Jasna odpowiedź ministerstwa

Wcześniej również Ministerstwo Finansów poinformowało, że nie pracuje nad zmianami w programach socjalnych. "Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac nad zmianami w zasadach funkcjonowania programów socjalnych, w tym m.in. w rządowym programie Rodzina 500 plus" - poinformował resort finansów w komunikacie.

MF przypomina, że w przyjętym przez Radę Ministrów 28 września br. projekcie ustawy budżetowej na 2023 r. zapewnione zostały środki na kluczowe programy społeczne z zakresu wspierania rodziny. Wśród nich ministerstwo wymieniło: program Rodzina 500 plus, realizację świadczenia Dobry Start oraz rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO), waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych od 1 marca 2023 r. wskaźnikiem waloryzacji na poziomie 113,8 proc., wzrost nakładów na finansowanie ochrony zdrowia, realizację zadań inwestycyjnych w zakresie m.in. transportu lądowego oraz kultury i ochrony dziedzictwa narodowego czy zwiększenie wydatków w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki.

Zobacz także:

Wypowiedź dla mediów premiera Mateusza Morawieckiego po zakończonej sesji roboczej szczytu Europejskiej Wspólnoty Politycznej w Pradze:

jp/PAP/IAR/kor

Zobacz także

Zobacz także