more_horiz
Wiadomości

Prezes PiS Jarosław Kaczyński: przezwyciężyliśmy bardzo ciężką chorobę, jaką jest bezrobocie

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2022 14:41
- Bezrobocie, ta bardzo ciężka choroba - ciężka nie tylko w wymiarze indywidualnych losów ludzi, ale także w wymiarze ekonomii jako całości - została przezwyciężona - powiedział w Bielsku-Białej prezes PiS Jarosław Kaczyński.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński
Prezes PiS Jarosław KaczyńskiFoto: Twitter/https://twitter.com/pisorgpl

Podczas niedzielnego spotkania z mieszkańcami w Bielsku-Białej lider PiS zaznaczył, że rządowi "udało się, w trudnych okolicznościach, zlikwidować bezrobocie".

Podkreślił, że obecnie stopa bezrobocia wynosi 5 proc. Jak zastrzegł, te 5 proc. wynika z "najbardziej niekorzystnego sposobu liczenia".

- Gdybyśmy liczyli tym sposobem, który był przyjęty w Polsce, to znaczy liczą się tylko ci, którzy rzeczywiście poszukują pracy, to byśmy mieli to bezrobocie znacznie mniejsze niż 5 proc.(...), czyli naprawdę bardzo niskie - dodał.

***

"Choroba tamtego systemu"

- To druga ciężka choroba tamtego systemu, te nawroty i to długo trwające - trzy nawroty, najpierw na początku lat 90., później przy końcu lat 90. i na początku 2000 roku, w końcu na przełomie 2010 r. i "nastych" lat były te trzy fale - dwie Balcerowiczowskie i jedna, można powiedzieć, Tuskowa - przypomniał.

Jak zastrzegł, PiS nie dopuszcza do powrotu bezrobocia pomimo trudnych warunków. 

- To jest też wykonanie tego naszego zobowiązania. Ta bardzo ciężka choroba - ciężka także w wymiarze ekonomicznym, nie tylko w wymiarze indywidualnych losów ludzi, ale także w wymiarze ekonomii jako całości - została jakoś przezwyciężona - ocenił Kaczyński.

***

Czytaj także:

IAR/PAP/TT/in./pp/kor

Zobacz także

Zobacz także