more_horiz
Wiadomości

"Będziemy bronić jedności Zjednoczonej Prawicy". Premier o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobro

Ostatnia aktualizacja: 14.11.2022 13:05
Platforma Obywatelska zapowiedziała złożenie wniosku o odwołanie szefa resortu sprawiedliwości. Powodem ma być blokowanie przez Zbigniewa Ziobro porozumienia z Komisją Europejską w sprawie wypłaty środków z Krajowego Planu Odbudowy. - Solidarna Polska jest naszym ważnym koalicjantem, będziemy bronić jedności Zjednoczonej Prawicy - skomentował premier Mateusz Morawiecki i dodał, że jest gotów przekonywać każdego o wadze środków europejskich.
Premier o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobro: będziemy bronić jedności Zjednoczonej Prawicy
Premier o wotum nieufności dla Zbigniewa Ziobro: będziemy bronić jedności Zjednoczonej PrawicyFoto: PAP/Mateusz Marek, PAP/Tytus Żmijewski

Podczas konferencji prasowej w Bydgoszczy premier Morawiecki był pytany o zapowiadany przez lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska wniosek o odwołanie ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, a także o to, czy cały klub PiS zagłosuje za jego pozostaniem w rządzie.

- Zjednoczona Prawica jest partią, jak to mówią komentatorzy amerykańscy o swoich partiach, dużego namiotu. Mamy różne grupy, różnych koalicjantów. Solidarna Polska jest naszym bardzo ważnym koalicjantem i oczywiście będziemy bronić jedności Zjednoczonej Prawicy - mówił premier Morawiecki.

Solidarna Polska a środki unijne

Zauważył jednocześnie, że Solidarna Polska miała inne zdanie ws. środków unijnych. Podkreślił, że jeżeli chcemy dzisiaj wzmacniać nasz potencjał obronny, to potrzeba na to rocznie ponad 100 miliardów zł.

- Po to, aby bronić niepodległości, musimy pozyskiwać środki ze wszystkich możliwych źródeł - dodał premier i zaznaczył, że "środki grantowe, czyli środki bezzwrotne, są środkami najwyższej wartości".

- Dla mnie dzisiaj środki unijne niesamowicie wzmacniają polską suwerenność, wzmacniają potencjał niepodległości - podkreślił szef rządu. - Jeżeli ktoś tego nie rozumie, to jestem gotów spotkać się z każdą grupą w ramach Zjednoczonej Prawicy, lub poza Zjednoczoną Prawicą, jeżeli ktoś chciałby również zorganizować ze mną takie spotkanie, to jestem gotów to tłumaczyć - zadeklarował szef rządu.

Jak zaznaczył, nie można sobie dziś w łatwy sposób pożyczyć pieniędzy z rynku, jak niektórzy sądzą, bo nie zauważają tego, co na rynkach finansowych się stało przez ostatnie pół roku.

Czytaj także:

Zobacz: Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, w Programie 1 Polskiego Radia

PAP

asp/kor

Zobacz także

Zobacz także