more_horiz
Wiadomości

"Nie dajcie się nabrać na bajki Donalda Tuska". Zobacz nowy spot PiS [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2022 19:19
- "Nie dajcie się nabrać na bajki Donalda Tuska" - to tytuł zaprezentowanego dziś spotu Prawa i Sprawiedliwości, w którym zarzucono liderowi PO kłamstwa dotyczące m.in. sytuacji na rynku energii.
PiS publikuje spot pt. Nie dajcie się nabrać na bajki Donalda Tuska
PiS publikuje spot pt. "Nie dajcie się nabrać na bajki Donalda Tuska"Foto: Twitter/PiS

- Czy znacie państwo bajkę o przebiegłym wilku, który przebrał się za babcię i opowiadał dziwne historie, żeby oszukać Czerwonego Kapturka? Czy kogoś wam przypomina? Na przykład bajki Donalda Tuska, że energia i gaz w Polsce są drogie, bo PiS - mówi lektor na nagraniu, które partia rządząca zamieściła w mediach społecznościowych.

- O wojnie i pandemii Tusk oczywiście zapomniał. A także o tym, że dzięki działaniom rządu ceny energii w Polsce są dziś jednymi z najniższych w Europie - podkreślono w nagraniu.

Jak zaznaczono, szef Platformy "załamuje ręce nad cenami energii, ale to jego fatalna polityka wobec Rosji jest jedną z głównych przyczyn dzisiejszego kryzysu, a jego polityka klimatyczna wobec Unii Europejskiej to długa lista katastrofalnych błędów i bolesnych porażek, za które Polska płaci do dzisiaj".

- Nie potrafił zablokować projektu Nord Stream, który jest główną osią obecnych problemów w całej Europie. Może dlatego, że prosiła go o to jego najlepsza koleżanka? - kontynuuje lektor. Jednocześnie widzimy zdjęcie Tuska z b. kanclerz Niemiec Angelą Merkel i prezydentem Rosji Władimirem Putinem.

Baltic Pipe 

W filmie nawiązano też do wypowiedzi szefa PO dotyczących prorosyjskości PiS. - To sprawdźmy. Rząd Tuska próbował przedłużyć umowę gazową z Rosjanami do 2037 roku. Umorzył Gazpromowi ogromny dług 1 miliarda 200 mln złotych. Zaprosił Rosjan do prywatyzacji Lotosu i nie chciał budować Baltic Pipe - wyliczał lektor.

Przytoczono też archiwalną wypowiedź Tuska, który mówił: "Polska i Rosja mogą naprawdę dużo razem zrobić i zarobić". - Z tym że zarabiali głównie Rosjanie. Za jego rządów ponad 90 proc. ropy naftowej importowano właśnie z Rosji - skomentował lektor.

- My ze swojej strony z premierem Putinem przypilnujemy, aby nikt piachu w tryby nie sypał - słychać kolejną archiwalną wypowiedź szefa PO.

Energia atomowa

W nagraniu pada też pytanie, czy Tusk popiera inwestycje w energię jądrową. - Super, bo obiecywał elektrownię atomową do 2020 roku, ale nie byłby sobą, gdyby i to nie okazało się bajką - podkreśla lektor.

"W końcu bajka o fotowoltaice i energii z OZE. Według Tuska tu też wszystko jest źle. Ale w jakiś cudowny sposób, czyli dzięki rządowym programom, w ostatnich latach Polska przeżywa wielki wzrost w tych obszarach" - dodaje lektor.

"Uważajcie na wilka przebranego za babcię. Nie dajcie się nabrać na jego bajki" - słyszymy w nagraniu.

ZOBACZ: Sutryk i afera wrocławska. Sachajko: on pracuje dla społeczeństwa czy nabija sobie kieszeń?

PAP,pkur,kor

Zobacz także

Zobacz także