more_horiz
Wiadomości

Brudziński: nie możemy jako Polacy wstydzić się tego, że jesteśmy chrześcijanami

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 15:10
"Dokąd zmierza Unia Europejska? Miejsce Polski i Pomorza Zachodniego w zmieniającej się rzeczywistości" - to temat konferencji, która odbyła się w Pogorzelicy. Wydarzenie zorganizowała grupa EKR - Europejskich Konserwatystów i Reformatorów.
Konferencja o przyszłości UE. Brudziński: neomarksitowski bełkot nie zmieni korzeni
Konferencja o przyszłości UE. Brudziński: neomarksitowski bełkot nie zmieni korzeniFoto: PAP/Marcin Bielecki

Konferencję otworzył europoseł Prawa i Sprawiedliwości Joachim Brudziński, który odczytał list prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Prezes PiS napisał, że jednym z zagrożeń dla "prawdziwego rozwoju Polski są dążenia Brukseli, a w rzeczywistości Berlina do ograniczenia naszej suwerenności, a tym samym do zahamowania naszego niezależnego rozwoju, bo taki jest możliwy tylko w państwie zachowującym swoją podmiotowość i realizującym swój interes narodowy". Jarosław Kaczyński dodał, że to, w "jakim kierunku pójdzie Polska: drogą samostanowienia i bogacenia się, czy drogą uległości i podległości, będzie stawką przyszłorocznych wyborów parlamentarnych".

Posłuchaj
00:23 12068761_2.mp3 Joachim Brudziński na konferencji o przyszłości Unii Europejskiej (IAR)

Joachim Brudziński o korzeniach

- Jesteśmy w Europie, w której w bardzo wielu państwach symbolów chrześcijańskich już się zakazuje. Zakazuje się szopek bożonarodzeniowych, w ogóle używania określenia "Święta Bożego Narodzenia" - mówił Joachim Brudziński.

- Unia Europejska, Europa powstała oparta o filary takie, jak Stary i Nowy Testament, prawo rzymskie, filozofię grecką. Żaden neomarksitowski bełkot, przechodzący przez Parlament Europejski i inne unijne instytucje, tego nie zmieni - powiedział europoseł PiS.

"Najważniejszym zadaniem konserwatystów, w kontekście Polski w Unii Europejskiej, jest zachowanie tożsamości narodowej i religijnej" - dodał Joachim Brudziński. "Nie możemy jako Europejczycy, jako Polacy pozwolić sobie na to, żeby wstydzić się tego, że jesteśmy chrześcijanami, Polakami" - podkreślał polityk. "Unia Europejska - to jest moja opinia - o ile ma przetrwać, to przetrwa pod warunkiem wierności ideałom, które legły u jej podstaw" - podsumował Joachim Brudziński.

W konferencji wzięli udział między innymi europoseł Karol Karski i wiceminister infrastruktury Marek Gróbarczyk.

Czytaj też:

IAR/mn

Zobacz także

Zobacz także