more_horiz
Wiadomości

Pogoda na niedzielę: pochmurno, uwaga na marznące opady

Ostatnia aktualizacja: 26.11.2022 20:14
W niedzielę nad przeważającym obszarem kraju będzie pochmurno i z opadami. Rano należy spodziewać się mgieł ograniczających widzialność do 200 metrów - poinformował Jakub Gawron, synoptyk Centralnego Biura Prognoz IMGW-PIB.
Synoptyk IMGW: niedziela nadal z opadami; rano będzie mglisto
Synoptyk IMGW: niedziela nadal z opadami; rano będzie mglistoFoto: Dusan Milenkovic/ Shutterstock

Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w niedzielę Polska będzie znajdowała się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Słaby wiatr w godzinach porannych będzie sprzyjał tworzeniu się mgieł, które miejscami będą ograniczały widzialność do 200 metrów.

- W niedzielę rano pochmurnie będzie na terenie całego kraju. Na zachodzie i na południu może spaść deszcz lub mżawka, na pozostałym obszarze Polski będą to opady śniegu, deszczu ze śniegiem, a okresami deszczu, które w godzinach przedpołudniowych w północno-wschodniej połowie kraju mogą mieć charakter opadów marznących - powiedział Jakub Gawron z IMGW-PIB.

»Informacje o warunkach drogowych można znaleźć na stronach Polskiego Radia Kierowców«

Prognoza pogody. Nadchodzące dni nadal z opadami

Jak dodał, w godzinach popołudniowych na południu Polski możliwe są większe przejaśnienia i rozpogodzenia. Temperatura maksymalna wyniesie od minus jednego stopnia Celsjusza na północnym wschodzie do plus siedmiu stopni na zachodzie.

Według prognoz meteorologów z IMGW-PIB, podobna pogoda z niewielkimi mrozami w nocy i temperaturami w dzień dochodzącymi do kilku stopni na plusie powinna utrzymać się przez najbliższe kilka dni.

Czytaj także:

ng//PAP

Zobacz także

Zobacz także