more_horiz
Wiadomości

Dwie stołeczne prokurator zostały zawieszone. Jedną odwołano z pełnionej funkcji

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2022 16:24
Dwie warszawskie prokurator, którym szczecińska prokuratura zamierza postawić zarzuty, zostały zawieszone w czynnościach służbowych na sześć miesięcy - przekazała stołeczna Prokuratura Okręgowa. Ponadto, jedną ze śledczych odwołano z funkcji zastępcy prokuratora rejonowego.
Prokurator Ewa W., której mają zostać przedstawione zarzuty
Prokurator Ewa W., której mają zostać przedstawione zarzutyFoto: PAP/Tomasz Gzell

Prokuratura Regionalna w Szczecinie poinformowała w czwartek w komunikacie o skierowaniu do Sądu Najwyższego wniosków "o uchylenie immunitetów dwóm warszawskim prokuratorom: Ewie W. i Małgorzacie M.".

Zarzuty, które śledczy zamierzają im przedstawić, dotyczą przekazania osobom nieuprawnionym informacji z toczącego się postępowania, niedopełnienia obowiązków służbowych i - wobec Ewy W. - także zaangażowania się w działalność polityczną.

Półroczne zawieszenia

Jak przekazała PAP rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz, obie prokuratorki zostały zawieszone na pół roku.

- W związku z wszczętymi postępowaniami dyscyplinarnymi wobec prokuratorów, co do których Prokuratura Regionalna w Szczecinie skierowała wnioski o uchylenie immunitetów, mając na uwadze charakter przewinień dyscyplinarnych, prokurator okręgowy w Warszawie podjął decyzję o zawieszeniu ich w czynnościach służbowych na sześć miesięcy - podała Skrzyniarz.

Czytaj również:

Jak dodała, prokurator Małgorzata M. została odwołana z funkcji Zastępcy Prokuratora Rejonowego Warszawa-Żoliborz w Warszawie.

Prokurator Ewa W. zaprzecza treściom opublikowanym przez szczecińską prokuraturę.

ms/PAP/kor

Zobacz także

Zobacz także