more_horiz
Wiadomości

Wsparcie dla osób niepełnosprawnych większe o ponad 400 mln złotych. Rząd przyjął projekt ustawy

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2022 16:50
Rząd przyjął projekt ustawy, który o ponad 400 milionów złotych zwiększa środki przewidziane na Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. To wzrost o prawie 60 procent - napisano w komunikacie po posiedzeniu Rady Ministrów.
Rząd przyjął projekt ustawy zwiększający wsparcie dla osób niepełnosprawnych
Rząd przyjął projekt ustawy zwiększający wsparcie dla osób niepełnosprawnychFoto: shutterstock.com/silentalex88

Projekt przewiduje także podwyższenie dofinansowania dla pracodawców z PFRON. Dofinansowanie w przypadku osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności wzrośnie z 1950 złotych do 2400 złotych, w przypadku osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności - z 1200 złotych do 1350 złotych, a w przypadku osób z lekkim stopniem niepełnosprawności - z 450 złotych do 500 złotych.

- Wsparcie osób z niepełnosprawnościami to jeden z priorytetów rządu. Dlatego sukcesywnie zwiększamy środki na ten cel. W 2015 r. nakłady na pomoc dla osób z niepełnosprawnościami wynosiły 16 mld zł, natomiast w 2022 r. już 37,5 mld zł. Oznacza to wzrost o ponad 100 procent - czytamy w komunikacie Centrum Informacyjnego Rządu.

Wymiana informacji

Rada Ministrów przyjęła także projekt, dostosowujący polskie przepisy do nowego Systemu Informacyjnego Schengen. Określa on m.in. zasady wymiany informacji o cudzoziemcach.
Wśród przyjętych przez ministrów projektów był też projekt nowelizacji ustawy o jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych oraz ustawy o Krajowej Administracji Skarbowej.

Czytaj także:

IAR,pkur

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także