more_horiz
Wiadomości

"Życzymy zwycięstwa nad imperium zła". Prezydent Ukrainy kończy 45 lat

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 11:32
"Wszystkiego najlepszego dla Prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. Dziś życzymy mu tylko jednego - zwycięstwa nad imperium zła" - napisał premier Mateusz Morawiecki w życzeniach dla prezydenta Ukrainy.
Mateusz Morawiecki do wpisu dołączył swoje zdjęcie z prezydentem Ukrainy z wizyty w Kijowie w marcu zeszłego roku
Mateusz Morawiecki do wpisu dołączył swoje zdjęcie z prezydentem Ukrainy z wizyty w Kijowie w marcu zeszłego rokuFoto: facebook.com/MorawieckiPL

Życzenia premier Polski opubkliował w środę na swoich profilach w mediach społecznościowych. Prezydent Ukrainy urodził się 25 stycznia 1978 r.; w środę skończył 45 lat.

Życzenia urodzinowe dla prezydenta Ukrainy premier Morawiecki zamieścił w językach: polskim, angielskim i ukraińskim. Do wpisu dołączył swoje zdjęcie z prezydentem Ukrainy z wizyty w Kijowie w marcu zeszłego roku.

Apele prezydenta Ukrainy

Prezydent Ukrainy regularnie publikuje sprawozdania i orędzia. W ostatnim mówił o konieczności dozbrajania Ukrainy ciężkim sprzętem. - Dużo mówi się o czołgach. O nowoczesnych czołgach, których potrzebujemy. I o tym, jak ten deficyt można wypełnić - mówił Wołodymyr Zełenski.

- Wiele starań, słów, obietnic. Ale ważne jest, aby spojrzeć na rzeczywistość: nie chodzi o pięć, dziesięć czy piętnaście czołgów. Potrzeba ich więcej. Codziennie robimy co konieczne, aby uzupełnić deficyt. I dziękuję wszystkim, którzy nas w tym wspierają. Dyskusje muszą jednak kończyć się konkretnymi decyzjami o realnym wzmocnieniu naszej obrony przed terrorystami. Sojusznicy mają wymaganą liczbę czołgów. Z przyjemnością podziękujemy za każdą ważniejszą decyzję - podkreślił prezydent Ukrainy.

Czytaj także:

Zobacz także

Zobacz także