more_horiz
Wiadomości

Prezydent Duda: chcę i staram się, aby modlitwa o pokój ten pokój przyniosła

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2023 14:38
Prezydent Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami kościołów, związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych. Podkreślił w swoim wystąpieniu, że czasy, których dożyliśmy, są ogromnie trudne. - Wierzę w to głęboko i staram się działać w miarę swoich możliwości, aby ta modlitwa o pokój ten pokój rzeczywiście przyniosła - mówił prezydent.
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkał się z przedstawicielami kościołów, związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych
Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą spotkał się z przedstawicielami kościołów, związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznychFoto: Grzegorz Jakubowski / KPRP / prezydent.pl

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą zaprosił na doroczne spotkanie przedstawicieli kościołów i związków wyznaniowych oraz mniejszości narodowych i etnicznych obecnych w Polsce do Pałacu Prezydenckiego.

Andrzej Duda: staram się, by modlitwa o pokój ten pokój przyniosła

- Dożyliśmy rzeczywiście ogromnie trudnych czasów. Wierzę w to głęboko sam osobiście i staram się działać w miarę swoich możliwości, aby ta modlitwa o pokój ten pokój rzeczywiście przyniosła. Pokój, który będzie pokojem trwałym. Pokój, który będzie pokojem stabilnym, który będzie gwarantował możliwość spokojnego życia przez następne - mam nadzieję - dziesięciolecia. Wierzę w to głęboko, że także przyszłym pokoleniom - powiedział prezydent.

Podziękował też przybyłym za obecność. - Spotykamy się ze sobą z życzliwością, z uściskiem dłoni. To właśnie buduje siłę naszego państwa i naszej wspólnoty. To, że patrzymy na siebie nawzajem z życzliwością, z wyrozumiałością, że szukamy dróg, które prowadzą nas do porozumienia, do rozwiązywania kwestii wątpliwych, czasem spornych - jak to w życiu. Ale umiemy być razem - podkreślił prezydent.

Prezydent: stanowimy wspólnotę

Jak dodał, "to właśnie budowało i buduje ogromnie naszą siłę".

- Z wielkim wzruszeniem i satysfakcją patrzę dziś także na nasze współdziałanie polityczne, w naszej części Europy. Na wielkie zrozumienie, wielką tolerancję i wielką życzliwość, z jaką podchodzą do siebie w tej chwili także przywódcy i rządzący, ci odpowiedzialni za losy państw i narodów - w tym momencie, w naszej części Europy. Jak bardzo zwartą wspólnotę w tej chwili stanowimy. Mam nadzieję, że jest to także dobra dla nas wszystkich prognoza na przyszłość. Że będziemy jeszcze wspólnie tutaj mieli obszar bezpieczeństwa, dobrej współpracy, także znakomitej prosperity gospodarczej, zamożności i spokojnego życia - powiedział prezydent.

Posłuchaj
00:30 Duda IAR.mp3 Prezydent Andrzej Duda podziękował przedstawicielom kościołów i związków wyznaniowych w Polsce za wsparcie Ukrainy w obliczu rosyjskiej agresji i zachowanie jedności. Podkreślił ogrom poświęcenia przewodników duchowych (IAR)

Czytaj również:

IAR/PAP/jmo

Zobacz także

Zobacz także