more_horiz
Wiadomości

Wygraj zdrowie i nagrody. Rusza loteria programu "Profilaktyka 40 Plus"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2023 07:31
W ramach programu "Profilaktyka 40 Plus" rozpoczyna się loteria, która ma zachęcić do badań. Podczas pandemii dostępność opieki medycznej i badań była ograniczona, dlatego obecnie tak ważne jest, aby ten czas zrekompensować i wykonać badania profilaktyczne.
W ramach programu Profilaktyka 40 Plus rusza loteria, która ma zachęcić do badań
W ramach programu „Profilaktyka 40 Plus” rusza loteria, która ma zachęcić do badańFoto: shutterstock/goodluz

Jak powiedział rzecznik ministerstwa zdrowia Wojciech Andrusiewicz z uwagi na fakt, że rozpoczęty w połowie 2021 roku projekt "Profilaktyka 40 Plus" - czyli kompleksowego zdiagnozowania swojego stanu zdrowia - nie wzbudził takiego zainteresowania, na jakie liczono, resort postanowił wprowadzić dodatkowe zachęty.

- Oprócz wygrania swojego zdrowia, dajemy możliwość wygrania nagrody rzeczowej, która będzie sprzyjała podtrzymywaniu naszego życia w zdrowiu - zaznaczył rzecznik. - Gama dostępnych w loterii nagród jest bardzo szeroka - dodał Wojciech Andrusiewicz.

- Są to różnego rodzaju aktywności i vouchery, które dają możliwość skorzystania z siłowni, fitnessu, masażu. Jest również sprzęt, rowery, bieżnia i urządzenia pomocne w kuchni do przygotowania zdrowego pożywienia - wyliczył.

Posłuchaj
00:23 an1.mp3 Wojciech Andrusiewicz o założeniach loterii (IAR)

 

Dodatkowe losy

Już za samo wypełnienie ankiety kwalifikującej do programu, na przykład przez Internetowe Konto Pacjenta, można otrzymać jeden los w loterii. Pięć losów można dostać za wykonanie wszystkich zleconych badań diagnostycznych. Jeśli pacjent wykona badania w ciągu 30 dni od daty otrzymania skierowania, podwoi liczbę losów.

W ramach loterii zaplanowano sześć losowań - pierwsze będzie 15 lutego, a ostatnie 7 czerwca tego roku. Pula nagród to 3, 5 miliona złotych.

Posłuchaj
00:17 an2.mp3 Wojciech Andrusiewicz o nagrodach w loterii (IAR)

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach: gov.pl/profilaktyka, podajdalejzdrowie.pl.

Czytaj także:

IAR/fc

Zobacz także

Zobacz także