more_horiz
Wiadomości

Uwaga na oblodzenia! Będzie ślisko. Alert IMGW dla znacznego obszaru Polski

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 06:31
IMGW ostrzega przed oblodzeniami. Alert dotyczy znacznego obszaru Polski. "Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu i śniegu" - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
Uwaga na oblodzenia Będzie ślisko. Alert IMGW
Uwaga na oblodzenia! Będzie ślisko. Alert IMGWFoto: shutterstock.com/Montypeter; twitter.com/@IMGWmeteo

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Dotyczy ono znacznego obszaru Polski.

"Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie" - wskazał IMGW w ostrzeżeniu.

Uwaga na oblodzenia! Będzie ślisko. Alert IMGW

Ostrzeżenie dotyczy znacznego obszaru Polski z wyjątkiem województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, a także przeważającej części województwa zachodniopomorskiego, zachodniej części województwa lubuskiego i południowych krańców województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

>>> INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW <<<

Ostrzeżenie nie obejmuje również części województwa pomorskiego (wschodnie krańce), mazowieckiego (północna i wschodnia część) i lubelskiego (obszar północno-wschodni).

Pogoda w sobotę. Co nas czeka?

W sobotę na południu i południowym wschodzie kraju pochmurnie z opadami śniegu. Jak powiedziała synoptyk IMGW Dorota Pacocha, w górach i rejonach podgórskich przybędzie do 10 cm białego puchu. W górach utrzymają się także silniejsze porywy wiatru.

W pozostałej części kraju nieco więcej słońca i jedynie słabe, przelotne opady śniegu. Możliwe burze na północy kraju.

Temperatura maksymalna wyniesie od -4 st. C na południu, ok. -1 st. C w centrum, do 3 st. C na północnym zachodzie. - Na obszarach podgórskich Karpat lokalnie temperatura spadnie do -6 st. C - wskazała synoptyk IMGW.

Posłuchaj
00:21 12182398_2.mp3 IMGW: w weekend słabe opady śniegu na południu, będzie mroźno (IAR)

Wiatr będzie słaby i umiarkowany, porywisty. Na południu i nad morzem okresami dość silny, w porywach 65 km/h, z kierunków północnych. Natomiast w górach utrzymają się jeszcze silniejsze porywy wiatru do 110 km/h.

Czytaj także:


Mapa opadów:

PAP/IAR/pb

Zobacz także

Zobacz także