more_horiz
Wiadomości

Warszawa: pługosolarka zawisła na skarpie. Kierowca miał 1,5 promila

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2023 17:29
Pługosolarka jadąca ul. Kokosową w Warszawie zjechała z drogi i zawisła na przydrożnej skarpie; badanie kierowcy alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu - poinformowała w sobotę PAP podkom. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji.
Pługosolarka w Warszawie zawisła na skarpie; kierowca był pijany
Pługosolarka w Warszawie zawisła na skarpie; kierowca był pijanyFoto: Shutterstock

Do zdarzenia doszło ok. godz. 13.50. Kierowca pługosolarki, która najprawdopodobniej posypywała ursynowskie ulice, zjechał z drogi i zawisł na przydrożnej skarpie. Na miejscu interweniowała Państwowa Straż Pożarna i policjanci.

Jak poinformowała podkom. Małgorzata Wersocka z Komendy Stołecznej Policji, kierowca pługosolarki został przebadany alkomatem; miał w wydychanym powietrzu 1,5 promila alkoholu.
Kierowca został zatrzymany do wytrzeźwienia; na czas akcji ul. Kokosowa była zamknięta.

Trudne warunki na drogach

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed oblodzeniem. Dotyczy ono znacznego obszaru Polski.

Ostrzeżenie dotyczy znacznego obszaru Polski z wyjątkiem województw warmińsko-mazurskiego i podlaskiego, a także przeważającej części województwa zachodniopomorskiego, zachodniej części województwa lubuskiego i południowych krańców województw: dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

>>> INFORMACJI O WARUNKACH DROGOWYCH SZUKAJ W POLSKIM RADIU KIEROWCÓW <<<

Ostrzeżenie nie obejmuje również części województwa pomorskiego (wschodnie krańce), mazowieckiego (północna i wschodnia część) i lubelskiego (obszar północno-wschodni).

Czytaj również:

dn/PAP

Zobacz także

Zobacz także