more_horiz
Wiadomości

Porozumienie rozpoczyna współpracę z AgroUnią. Jest decyzja władz partii

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2023 01:18
Prezes Porozumienia Magdalena Sroka poinformowała, że "od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam "zielone światło" w zakresie współpracy z Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią".
Prezes Porozumienia: od Zarządu Krajowego otrzymałam zielone światło w zakresie współpracy z AgroUnią
Prezes Porozumienia: od Zarządu Krajowego otrzymałam "zielone światło" w zakresie współpracy z AgroUniąFoto: Shutterstock/Grand Warszawski

W niedzielę w Warszawie Zarząd Krajowy Porozumienia obradował ws. decyzji partii dotyczącej startu w wyborach.

"Miło mi poinformować, że od Zarządu Krajowego Porozumienia otrzymałam zielone światło w zakresie współpracy Michałem Kołodziejczakiem i AgroUnią. Teraz do pracy i w Polskę" - napisała na Twitterze prezes partii Magdalena Sroka.

"Będzie dobrze. Walczymy!" - napisał na Twitterze Michał Kołodziejczak udostępniając wpis Sroki.

Decyzja władz

Interia.pl podała, że podczas posiedzenia zarządu połączenie z AgroUnią poparli m.in. posłanka Iwona Michałek, poseł Stanisław Bukowiec i Tomasz Urynowicz, a przeciwko był m.in. rzecznik koła Jan Strzeżek. W obradach nie uczestniczył - jak podaje portal - poseł Michał Wypij.

Sekretarz generalny Porozumienia Stanisław Bukowiec poinformował, że szczegóły dotyczące decyzji partii ws. startu w wyborach Magdalena Sroka przedstawi podczas wtorkowej konferencji prasowej.

O tym, że Porozumienie i AGROunia łączą siły i rejestrują nową partię, żeby pod wspólnym szyldem wystartować w jesiennych wyborach parlamentarnych, informowały wcześniej Wyborcza.pl i Wirtualna Polska.

Brak potencjału

Wiceprezes zarządu krajowego partii Porozumienie Michał Wypij ocenił, że projekt ten "ma niski potencjał polityczny".

- Nie potrafię przewidzieć, jakich wyborców może zainteresować (projekt połączenia Porozumienia i AGROunii - PAP). Tak zdecydowany sygnał ze strony Porozumienia jeszcze bardziej zawęża i tak wąską możliwość współpracy z dużymi partiami opozycyjnymi. Bardzo żałuję niewykorzystanego potencjału Porozumienia, przyszłych, sensownych koalicji i jednej listy - powiedział poseł Michał Wypij.

Jak dodał, w zaistniałej sytuacji jest zmuszony podjąć decyzję o swojej politycznej przyszłości. Zastrzegł, że raczej nie wiąże jej z AGROunią.

Czytaj także:

dz/PAP, IAR

Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także