more_horiz
Wiadomości

Program Tuska reklamują grafiki, których używają niemieckie banki. "Kompromitacja"

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2023 19:00
Donald Tusk zaprezentował program Platformy Obywatelskiej dotyczący mieszkań dla młodych. Internauci dopatrzyli się jednak, że partia reklamuje swój pomysł, używając dokładnie tych samych grafik, którymi... banki w Niemczech zachęcają do inwestowania w nieruchomości. W sieci wywołało to falę komentarzy.
W reklamie programu PO skierowanego do młodych użyto takiej samej grafiki, jaką wykorzystują niemieckie banki
W reklamie programu PO skierowanego do młodych użyto takiej samej grafiki, jaką wykorzystują niemieckie bankiFoto: PAP/Marian Zubrzycki, Twitter.com/@PO_Wielkopolska, Bremische Volksbank eG

Szef PO Donald Tusk przedstawił w poniedziałek projekt zakładający kredyt 0 proc. na pierwsze mieszkanie dla ludzi do 45. roku życia oraz 600 zł dopłaty do najmu mieszkań. Odsetki refinansować ma Bank Gospodarstwa Krajowego. Pierwszy rok programu Kredyt 0% ma kosztować 4 mld zł.

Pomysł Tuska i grafika niemieckich banków

Program skierowany do młodych reklamuje grafika przedstawiająca uśmiechniętą parę, która właśnie wprowadziła się do swojego nowego mieszkania.

"Ciekawostka. W sumie drobiazg, ale znaczący" - zwrócił uwagę na Twitterze Artur Ceyrowski, który wyjaśnia zastanawiający zbieg okoliczności. "To chociaż wiadomo, dla kogo to mieszkania" - podsumowuje.

Wpis Ceyrowskiego przekazała dalej europoseł Beata Mazurek. Podpisała sprawę jednym słowem: "Kompromitacja".

Inny użytkownik Twittera zauważa, że grafiki PO i niemieckich banków są "zbyt podobne, by spać spokojnie".

"Cieszą się deweloperzy i banki"

Program mieszkań dla młodych ocenili też podczas konferencji prasowej politycy Prawa i Sprawiedliwości.

- Myślę, że najbardziej z tej propozycji cieszą się deweloperzy i wielkie banki - powiedział rzecznik PiS Rafał Bochenek. Stwierdził, że nie dostrzega w programie PO konkurencji dla programu mieszkaniowego PiS.

Zdaniem europosła PiS Tomasza Poręby banki i deweloperzy "otwierają szampana". - To jest propozycja skrojona pod nich, a nie pod zwykłych obywateli - dodał. Podkreślił również, że oczekiwanie, że PO zrealizuje swoje obietnice, jest "daleko idące".

Czytaj także:

Zobacz: rzecznik PiS Rafał Bochenek w Programie 3 Polskiego Radia

PAP

asp

Zobacz także

Zobacz także