more_horiz
Wiadomości

Premier Morawiecki punktuje Tuska. "Serio myślisz, że ludzie mają taką krótką pamięć?"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2023 16:03
- Donald Tusk stroi się w piórka obrońcy miejsc pracy, a to jedno z największych oszustw - mówił w Jaśle premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił lider PO próbuje pokazać, że jest antyniemiecki, a "z kolegami z UE blokował podatek od sklepów wielkopowierzchniowych".
Morawiecki o Tusku: serio myślisz, że ludzie mają taką krótką pamięć
Morawiecki o Tusku: serio myślisz, że ludzie mają taką krótką pamięćFoto: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Premier podczas wystąpienia odniósł się do lidera PO Donalda Tuska i jego objazdu po kraju.

Jak mówił Mateusz Morawiecki, szef PO "stroi się w piórka obrońcy miejsc pracy".

- Myślałem, że pęknę ze śmiechu, jak usłyszałem, bo to jedno z największych oszustw. To jego guru od biznesu, pan Janusz Lewandowski mówił, że byli odporni na głos ze strony przedsiębiorców, dramatyczne wołanie o pomoc; oni byli odporni, oni się tym szczycili. Nic więc dziwnego, że potem bezrobocie rosło cały czas przez kilka lat ich rządów, taka była rzeczywistość - powiedział premier.

Mateusz Morawiecki dodał, że teraz Donald Tusk mówi o sklepach wielkopowierzchniowych. - Tych dużych sklepów handlowych. Chciałoby się powiedzieć: Donald, czy ty naprawdę myślisz, że ludzie ci w to uwierzą? Czy myślisz, że ludzie zapomnieli, jak ty, do spółki ze swoimi kolegami z Unii blokowaliście podatek na sklepy wielkopowierzchniowe, które rząd PiS już w 2016 r. chciał nałożyć? Serio? Myślisz, że ludzie mają taką krótką pamięć? - pytał Mateusz Morawiecki.

Donald Tusk jak Hans Kloss? "nie ze mną te numery Brunner"

- Można naprawdę zachorować z bólu brzucha po takich głodnych kawałkach: Donald Tusk walczy ze sklepami niemieckimi. Naprawdę, on chce żebyśmy my w to uwierzyli. To zamienił się teraz chyba w jakiegoś Hansa Klossa i próbuje pokazać, że jest taki antyniemiecki. Ale ja powiem: nie ze mną te numery Brunner - dodał premier. 

Szef rządu stwierdził też, że powrót Donalda Tuska na trasę i tzw. "efekt Tuska" spowodował, że "po dwóch latach mają tyle samo w sondażach, co mieli na wybory w 2019 r.". - Taki jest efekt Tuska, czyli można powiedzieć, że żaden - ocenił.

Zaznaczył, że jest jednak inny efekt powrotu szefa PO. - Jest więcej hejtu, kłamstwa i więcej zła w polskiej polityce. To jest efekt Tuska - mówił. - Niestety, jest jeszcze więcej fakenewsów, jeszcze więcej hejtu, jeszcze więcej nienawiści. To jest ten przemysł pogardy, który stworzył - dodał Mateusz Morawiecki.

Premier wskazywał na podstawowe różnice między PiS a PO.

- My tworzyliśmy miejsca pracy; oni zamykali miejsca pracy, wyprzedawali srebra rodowe. - mówił. - Oni podnosili podatki, my jesteśmy partią najniższych podatków w czasie III RP - powiedział Mateusz Morawiecki.

Czytaj także:

PAP

asp


Ekstraklasa

27 maja 2023

Zobacz także

Zobacz także