more_horiz

Tusk proponuje kredyt 0 proc. na mieszkania. "To nieracjonalne, nawet politycy PO w to nie wierzą"

Ostatnia aktualizacja: 07.03.2023 20:00
- Zaskoczyła nas ta propozycja ze strony Donalda Tuska, bo jest zupełnie nieracjonalna. Nikt z jego elektoratu w to nie wierzy. Nie wierzą w to również politycy Platformy Obywatelskiej. O tym pomyśle negatywnie wypowiadają się eksperci PO - podkreślił w Polskim Radiu 24 Piotr Uściński, wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. polityki mieszkaniowej. 
- Zaskoczyła nas ta propozycja ze strony Donalda Tuska, bo jest zupełnie nieracjonalna - podkreślił Piotr Uściński
- Zaskoczyła nas ta propozycja ze strony Donalda Tuska, bo jest zupełnie nieracjonalna - podkreślił Piotr Uściński Foto: rsooll/Shutterstock.com

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk przedstawił projekt zakładający kredyt 0 proc. na pierwsze mieszkanie dla osób do 45. roku życia oraz 600 zł dopłaty do najmu mieszkań. Odsetki kredytów miałby refinansować BGK.

- Zaskoczyła nas ta propozycja, bo jest zupełnie nieracjonalna ze strony Donalda Tuska. Nikt z jego elektoratu w to nie wierzy. Nie wierzą w to również politycy Platformy Obywatelskiej. O tym pomyśle negatywnie wypowiadają się eksperci PO - podkreślił Piotr Uściński.

"Propozycje rządu są racjonalne"

- Gdyby zakłady były legalne, to mógłbym postawić na to moje pieniądze. Mogę znaleźć jakiegoś polityka Platformy Obywatelskiej, który chciałby się ze mną założyć, że ten program wejdzie w życie, że kredyt 0 proc. wjedzie kiedykolwiek w życie - dodał wiceminister.

Jego zdaniem propozycje rządu w tym zakresie "są racjonalnie przemyślane". - A Tusk podchodzi do tego na zasadzie "ja dam więcej". Bierze nasze propozycje, nasz program i chce go poprawiać. Skończyć to się może tylko tym, że nieudolnie będzie próbował to robić. Jeżeli chciałby wprowadzić taki program, to sami politycy Platformy i reszta opozycji to zablokują. Bo społeczeństwo nie jest na tyle bogate, żeby w tej chwili, w tak dużym stopniu móc to finansować - zaznaczył gość PR24.

- Nasz program jest bardzo dobry. Chcemy, żeby Polacy mieli możliwość zakupu swojego pierwszego mieszkania na kredyt, ale o umiarkowanym, niskim oprocentowaniu - podsumował Piotr Uściński.

Czytaj także:


Więcej w nagraniu.

Posłuchaj
22:05 _PR24_AAC 2023_03_07-19-06-24.mp3 Piotr Uściński o programie mieszkaniowym Platformy Obywatelskiej (Stan rzeczy) 

***

Audycja: "Stan rzeczy"

Prowadzący: Michał Wróblewski 

GośćPiotr Uściński (wiceminister rozwoju i technologii, pełnomocnik rządu ds. polityki mieszkaniowej) 

Data emisji: 7.03.2023

Godzina emisji: 19.06

bartos

Zobacz także

Zobacz także